Pożyczki z obsługą domową – wady i zalety

Pożyczki internetowe zdobyły ogromną popularność, która – można powiedzieć – przerosła oczekiwania. Duża wygoda to główna przyczyna tej popularności, choć typowa pożyczka online nie jest jedyną, która może być zaciągnięta bez wychodzenia z domu. Na rynku funkcjonuje kilka firm, które oferują pełną obsługę domową – począwszy od ustalenia parametrów pożyczki, poprzez podpisanie umowy i wypłatę pieniędzy, aż do spłaty zobowiązania.

Obsługa domowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

Pożyczki, które w pełni można zaciągnąć w zaciszu domowym mają swoje niewątpliwe plusy. Pierwszym, który z pewnością każdemu przychodzi do głowy, jest niesamowita wygoda. Jakkolwiek, ta cecha dotyczy również każdej innej pożyczki online. Co jest więc cechą szczególnie wyróżniającą? Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie szczególnie korzystne na tych, którzy z pożyczkami mają do czynienia po raz pierwszy, posiadają jeszcze małą wiedzę tematyczną i boją się możliwych konsekwencji takiego zobowiązania.

Korzystając z pożyczki z obsługą domową, można liczyć na pełną pomoc pracownika firmy. Powinien on sprawnie przeprowadzić klienta przez proces pożyczkowy, tj.:

Dodatkowo, istnieje dowolność umówienia terminu wizyty, dokładnie wtedy, kiedy pożyczkobiorca ma czas i potrzebna będzie mu gotówka. Można więc się do tego spokojnie przygotować i przemyśleć wszystkie aspekty, które chciałoby się poruszyć podczas spotkania z reprezentantem firmy pożyczkowej.

Czy pożyczki z obsługą domową mają jakieś wady?

Pomimo dużej wygody i zapewnienia pożyczkodawcy większego poczucia bezpieczeństwa, pożyczki z obsługą domową nie ustrzegły się wad, które jednak nie wszystkim będą przeszkadzać. Pierwszą z nich jest przede wszystkim czas otrzymania gotówki, która nie będzie już tak ekspresowa i z pewnością nie dokona się w ciągu 15 minut (firmy, które udzielają pożyczek najszybciej na rynku można sprawdzić w artykule „Pożyczki dostępne o każdej porze – gdzie ich szukać?”). Po drugie, wyższe będą koszty obsługi takiej pożyczki. Nic w tym dziwnego – w końcu firma musi opłacić pracowników, a musi być ich spora liczba, by móc dotrzeć do klienta w każdym zakątku kraju. Jednakże, koszty nie mogą być wyższe niż te ustalone w ustawie antylichwiarskiej z 2016 roku – czyli 25% kwoty pożyczki i 30% w skali roku od powstałej w ten sposób kwoty. Co prawda, w Internecie można znaleźć pożyczki tańsze, ale nie trzeba obawiać się, że obsługa domowa niebotycznie wywinduje takie opłaty.

Jakie firmy udzielają pożyczek z obsługą domową?

Choć pożyczki z obsługą domową to najstarszy typ pożyczek pozabankowych, to dość skutecznie zostały one wyparte z rynku na rzecz pożyczek online. Jakkolwiek, jako że istnieje sporo fanów, takiego rozwiązania, nie powinno się napotkać trudności ze znalezieniem takiej pożyczki (większość z nich udziela równolegle pożyczek w obu rodzajach). Nie warto jednak kusić się na oferty firm, które najczęściej oferują swoje usługi na słupach ogłoszeniowych lub w innych miejscach, w których rzetelna firma ogłaszać się nie będzie. Nie mamy wtedy możliwości sprawdzenia, czy taka firma jest rzetelna i rzeczywiście istnieje.
Zaufana firma, która udziela pożyczek z obsługą domową to np. Provident.

Wymagania, które trzeba spełnić, w przypadku takiego typu pożyczek nie odbiegają od tego, co można spotkać w innych firmach pożyczkowych, specjalizujących się w udzielaniu pożyczek online i będą to: pełnoletniość (czasami wymagane jest ukończenie przynajmniej 21 lat), obywatelstwo polskie, posiadanie adresu zameldowania na terenie Polski, stałe dochody oraz dobra historia kredytowa.