Pożyczki bez dokumentowania dochodu – czy istnieją?

Nie od dziś wiadomo, że proces uzyskania kredytu nie należy do najłatwiejszych. Zdolność kredytowa, weryfikacja, ocena ryzyka, zaświadczenia o zarobkach, procedury zdają się nie mieć końca. Brak możliwości poświadczenia stałych dochodów często jest kluczowym kryterium dyskwalifikującym nas u tradycyjnych pożyczkodawców. Czy bez poświadczenia zarobków otrzymamy pożyczkę?

Brak możliwości udokumentowania dochodu a możliwość zaciągnięcia klasycznej pożyczki

Samo posiadanie pracy i dochodu nie oznacza, że jesteśmy w stanie ten dochód udokumentować. Często zdarza nam się tzw. praca „na czarno”, z której dochodu nie jesteśmy w stanie przedstawić w postaci jakiegokolwiek zaświadczenia. Można spotkać się z tak zwaną pożyczką na oświadczenie. Czy to popularna „chwilówka„?
Nie koniecznie. Należy pamiętać o tym, że banki udzielając pożyczek bardzo dokładnie sprawdzają nas pod kątem wiarygodności. Nawet jeśli jakiś bank dopuszcza jedynie nasze oświadczenie o zarobkach, możemy być niemal pewni, że zadzwoni do naszego pracodawcy, aby to oświadczenie zweryfikować. Jak widać bez dokumentowania zarobków, na klasyczną pożyczkę nawet niewielką nie mamy raczej szans.

Czy w takim razie pożyczki bez dokumentowania dochodu istnieją?

Możemy Cię zapewnić, że tak. Chwilowo jesteś bez pracy lub pracujesz ale „na czarno”, a potrzebujesz pieniędzy? Kolejny bank odmówił Ci kredytu z powodu braku dokumentów potwierdzających zarobki? Zastanawiasz się, czy jest możliwa jakakolwiek pożyczka w Twojej sytuacji? Rozwiązaniem dla Ciebie są firmy udzielające tak zwanych chwilówek. Są to w większości przypadków firmy pozabankowe. Kredyt w takiej firmie różni się od klasycznego. Jak już sama nazwa wskazuje są to pożyczki krótkoterminowe, najczęściej 15-30 dniowe. Sumy są bardzo różne i zależne od danej firmy. Są pożyczkodawcy którzy oferują nawet 5000 zł, ale przeważnie takie pożyczki wahają się w granicach od 50 do 2500 zł. Jeśli chodzi o weryfikację zarobków to mnogość chwilówek na rynku pozwala znaleźć taką firmę, której wymagania będą na prawdę minimalne. Wystarczy czasem zadeklarować kwotę którą zarabiamy bez podawania jakichkolwiek poświadczeń. Należy jednak pamiętać, że mimo zawierania umowy z firmą, która nie jest bankiem, nikt ze spłaty zadłużenia nas nie zwolni. Trzeba dokładnie przyjrzeć się wszystkim kosztom takiej pożyczki.