Pożyczka za darmo – naprawdę?

W ostatnich czasach kilka firm pozabankowych intensywnie reklamuje swoje pożyczki hasłem: Pierwsza pożyczka za darmo. Jednocześnie pojawiło się wiele pytań potencjalnych pożyczkobiorców czy rzeczywiście taka pożyczka jest za darmo ? Postaramy się wyjaśnić czy rzeczywiście można otrzymać pożyczkę za darmo ? Nie płacąc żadnych odsetek czy innych opłat ?

Trzeba zaznaczyć że firmy które oferują pierwszą pożyczkę za darmo to z reguły instytucje pozabankowe oferujące pożyczki krótkoterminowe, potocznie nazywane chwilówkami. I rzeczywiście kilka największych firm oferuje takie pożyczki za darmo lub za symboliczną opłatę. Z reguły musimy wykonać tzw. opłatę weryfikacyjną, ale wynosi ona bardzo niewiele, 1 zł. lub nawet jeden grosz.

Trzeba pamiętać że pożyczka za darmo jest udzielana tylko pod warunkiem, iż w danej firmie bierzemy ją po raz pierwszy. Bardzo ważnym warunkiem który trzeba spełnić aby rzeczywiście otrzymać pożyczkę za darmo jest fakt że należy ją spłacić w terminie ustalonym w umowie. Pamiętajmy ,iż ten termin jest zachowany jedynie gdy na konto pożyczkodawcy wpłyną pieniądze zgodnie z terminem ustalonym w umowie. Nie liczy się więc data naszej wpłaty, a data kiedy fizycznie znajdą się pieniądze na rachunku, warto więc takiej wpłaty dokonać odpowiednio wcześniej. Jeśli spóźnimy się choć jeden dzień poniesiemy już wszystkie koszty związane z udzieleniem pożyczki, a co za tym idzie przestanie ona być darmową.

Przed podpisaniem umowy o pożyczkę dokładnie zapoznajmy się z jej treścią, co prawda największe firmy są rzetelne wobec swoich klientów, ale lepiej być pewnym co podpisujemy.  Zapoznajmy się też z dodatkowymi opłatami jakie będziemy musieli ponieść jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie. Przecież w życiu zdarzają się różne przypadki i możemy znaleźć się w sytuacji kiedy nie spłacimy pożyczki w ustalonym czasie, a wtedy będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty. Lepiej wiedzieć wcześniej w jakiej wysokości będą to opłaty.