Jak działa moneyback?

Moneyback, czyli zarabianie na wydawaniu. Podobno nie ma nic za darmo (poza chwilówkami za darmo), ale czy aby na pewno? Czy robiąc zakupy, można zarabiać pieniądze? Okazuje się, że tak! W tym celu wystarczy założyć konto w banku, który oferuje usługę moneyback. Konieczne jest regularne płacenie za zakupy kartą. Podobną usługą jest także cashback oferowany przez niektóre serwisy internetowe. Na czym właściwie polega zarabianie na wydawaniu?

Moneyback – co to jest?

Moneyback to usługa, którą oferują banki. Dzięki niej klienci mogą otrzymać zwrot gotówki za dokonane transakcje bezgotówkowe. Jest to dodatek do konta osobistego. Coraz więcej osób korzysta z takich rozwiązań, ponieważ jest to swoistego typu forma oszczędzania. Płacąc za transakcje kartą, na ich konto trafia zwrot pewnej kwoty, czyli moneyback. Zazwyczaj zwrot pieniędzy przelewany jest na konto klienta pod koniec miesiąca, po podsumowaniu wszystkich transakcji. Jest to niewielki procent od wydanej kwoty, najczęściej z przedziału od 1 do 5%. Można więc szybko policzyć, iż za każdy wydany 1.000 złotych można otrzymać od 10 do 50 złotych. Warto także wspomnieć, iż nie wszystkie transakcje mogą być zaliczone do moneybacku. Spis operacji powinien znaleźć się w regulaminie dotyczącym danej promocji.

Moneyback – zalety

Moneyback ma wiele zalet. Wśród tych najważniejszych wyróżnia się:

Moneyback – wady

Moneyback to rozwiązanie, które ma także wady. Wśród podstawowych minusów wyróżniamy:

Kto może skorzystać z usługi moneyback?

Moneyback to usługa, z której może skorzystać praktycznie każdy. Osoby, które często dokonują płatności z użyciem karty, szybko zauważą, że na ich koncie uzbiera się dodatkowa gotówka ze zwrotu. Pieniądze te można zaoszczędzić lub przeznaczyć na realizację jakiegoś celu. Z usługi moneyback chętnie korzystają osoby, które często podróżują samochodem. Zakup paliwa to najczęściej wydatek kilkuset złotych, a więc zwrot w skali miesiąca może uzbierać się całkiem duży. Kartą regulujemy także inne płatności, takie jak zakup materiałów na remont czy wakacje. W takich przypadkach zwrot może okazać się naprawdę wysoki.

Czym kierować się podczas wyboru konta z usługą moneyback?

Konta bankowe z usługą moneyback działają na bardzo podobnych zasadach. Jest jednak kilka czynników, którymi warto kierować się podczas wyboru tego odpowiedniego. Zanim zdecydujemy się na założenie konta w danym banku, koniecznie sprawdźmy:

Aby wyszukać odpowiednie konto osobiste, można skorzystać m.in. z rankingów kont bankowych. Warto zdecydować się na taki rachunek, który nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów oraz jest dopasowany do indywidualnych preferencji klienta.

Moneyback to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dodatkowe pieniądze bez żadnego wysiłku. Użytkownik konta robi dokładnie to samo, co zwykle – zakupy, tankowanie samochodu oraz inne płatności kartą płatniczą.

Cashback za zakupy w Internecie

Zakupy online stają się coraz popularniejsze. Na kupowaniu w sieci także można oszczędzać. Jak? Wystarczy zarejestrować się w portalu działającym w myśl zasady cashback. Podobnie jak w przypadku moneyback jest to procentowy zwrot na konto za dokonanie zakupów. W Internecie można znaleźć wiele serwisów oferujących możliwość zarabiania na kupowaniu. To bardzo wygodne rozwiązanie – zakupy wykonujemy bez wychodzenia z domu, trafiają one wprost do naszego domu, a dodatkowo na konto wpływa zwrot. W przypadku cashback wartość zwrotu ustalana jest indywidualnie dla każdego sklepu. Poszczególne portale nie współpracują ze wszystkimi sklepami internetowymi. Wypłacenie zwrotu zazwyczaj możliwe jest po osiągnięciu konkretnego progu – np. 20 złotych lub nawet po 100 złotych.