Złozenie wniosku o upadłość osobistą

Złozenie wniosku o upadłość osobistą

Wera
2018-12-18 12:40:01
Mamy z mężem bardzo duże długi, ktorych na pewno nie będziemy w stanie spłacic z uwagi na to,ze aktualnie wszystkie raty miesięcznie są wyższe niż nasze zarobki. Dobija sie do nas windykacja i komornik. Przestaliśmy już odbierać listy od wierzycieli. W jaki sposob składa się taki wniosek? I czy jeśli oboje jesteśmy zadłuzeni to możemy jako małżeństwo złozyć jeden wniosek? Czy moze w takiej sytuacji składa się dwa wnioski?
2018-12-20 12:32:16

Nie można złożyc wniosku razem.Musicie złożyć indywidualnie bo każdą sprawę rozpatruje się osobno.Najlepiej jest w tym celu skontaktować się z prawnikiem, który powie Wam co i jak. 

2018-12-27 07:54:36

Zdecydowanie dwa wnioski i w tej sytuacji najsensowniej byłoby skontaktować się z kancelarią. która się zajmuje takimi sprawami bo nie wiem szczerze powiedziawszy czy sobie sami z tym poradzicie. 

2019-01-28 08:45:15

Nigdy w takiej sytuacji małżeństwo nie jest traktowane jako jedność.W tym przypadku wchodzą w grę w zasadzie jedynie dwa wnioski. No i nie oszczędzaj na kancelarii bo ogłoszenie upadłości to dość trudny orzech do zgryzienia. 

2019-02-28 11:48:54

Nie można z tego co wiem składać wniosku we dwie osoby. Może jedynie złożyć osoba pojedynczo bo każda sprawa jest prowadzona indywidualnie. No i bardzo trudno jest się pozbyć wszystkich długów O ile jest to w ogóle możliwe. Jeśli już to zwykle sąd daje możliwość umorzenia części długów.

Sprawa jest skomplikowana tak wiec najlepiej będzie porozmawiać z adwokatem. Są kancelarie prawne, które specjalizują się konkretnie w sprawach upadłości. I tam powinniście się dowiedzieć o wiele więcej. Jasne,ze będzie to kolejny wydatek ale być może uda się Wam dzięki temu umorzyć więcej długów. 

2019-03-28 13:43:05

Dziękuję za odpowiedzi. Jestem już umówiona z prawnikiem na rozmowę. Ile może się ciągnąć taki proces? 

2019-04-29 12:22:11

Różnie. Może byc bardzo szybko ogłoszony, jednak sprawy takie czasami ciągną się latami. Szczególnie jeśli sytuacja majątkowa jest nieuregulowana, jeśli masz wątpliwe długi oraz jeśli syndyk musi wyprzedaż majątek. O wiele prościej ogłosić upadłosć bez majątku. Poza tym  trudno jest ogłosić upadłość samodzielnie bez pomocy prawniczej, bo prawnicy znaja się na kruczkach prawnych, ktore będa mogły przeprowadzić proces bardziej bezproblemowo.

Tak wiec samodzielnie nie polecam się za to zabierać ale raczej zatrudnić prawnika. Będzie dla Ciebie łatwiej i szybciej. 

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>