Złozenie wniosku o upadłość osobistą

Złozenie wniosku o upadłość osobistą

Wera
2018-12-18 12:40:01
Mamy z mężem bardzo duże długi, ktorych na pewno nie będziemy w stanie spłacic z uwagi na to,ze aktualnie wszystkie raty miesięcznie są wyższe niż nasze zarobki. Dobija sie do nas windykacja i komornik. Przestaliśmy już odbierać listy od wierzycieli. W jaki sposob składa się taki wniosek? I czy jeśli oboje jesteśmy zadłuzeni to możemy jako małżeństwo złozyć jeden wniosek? Czy moze w takiej sytuacji składa się dwa wnioski?
2018-12-20 12:32:16

Nie można złożyc wniosku razem.Musicie złożyć indywidualnie bo każdą sprawę rozpatruje się osobno.Najlepiej jest w tym celu skontaktować się z prawnikiem, który powie Wam co i jak. 

2018-12-27 07:54:36

Zdecydowanie dwa wnioski i w tej sytuacji najsensowniej byłoby skontaktować się z kancelarią. która się zajmuje takimi sprawami bo nie wiem szczerze powiedziawszy czy sobie sami z tym poradzicie. 

2019-01-28 08:45:15

Nigdy w takiej sytuacji małżeństwo nie jest traktowane jako jedność.W tym przypadku wchodzą w grę w zasadzie jedynie dwa wnioski. No i nie oszczędzaj na kancelarii bo ogłoszenie upadłości to dość trudny orzech do zgryzienia. 

2019-02-28 11:48:54

Nie można z tego co wiem składać wniosku we dwie osoby. Może jedynie złożyć osoba pojedynczo bo każda sprawa jest prowadzona indywidualnie. No i bardzo trudno jest się pozbyć wszystkich długów O ile jest to w ogóle możliwe. Jeśli już to zwykle sąd daje możliwość umorzenia części długów.

Sprawa jest skomplikowana tak wiec najlepiej będzie porozmawiać z adwokatem. Są kancelarie prawne, które specjalizują się konkretnie w sprawach upadłości. I tam powinniście się dowiedzieć o wiele więcej. Jasne,ze będzie to kolejny wydatek ale być może uda się Wam dzięki temu umorzyć więcej długów. 

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>