Zaplo

Dokładna nazwa firmy: Zaplo sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Żwirki i Wigury 16C, Warszawa
kontakt@zaplo.pl
Strona WWW: www.zaplo.pl
Telefon kontaktowy: 221 333 888
Godziny pracy: Pon.- Pt.: 8:00 - 22:00, Sob. - Ndz.: 8:00 - 20:00
NIP: 521-366-08-75
REGON: 146952871
KRS: 0000483782

Zaplo nie jest osobną firmą pożyczkową, ale częścią dużej, międzynarodowej Grupy Kapitałowej 4finance Group. Dotychczasowy dorobek tej grupy jest doprawdy imponujący – po dziś dzień udzielono już ponad 11 milionów pożyczek w 17 krajach całego świata.

Przyczyną popularności Zaplo jest, poza szybkim i łatwym procesem pożyczkowym, szeroka i elastyczna oferta umożliwiająca zaciągnięcie wysokich kwot rozłożonych nawet na kilkadziesiąt rat.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 10 000 z okresem spłaty wynoszącym od 3 do 36 miesięcy (minimalna kwota 1000 złotych to od 3 do 6 rat).

Rejestry sprawdzane przez Zaplo: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie ma potrzeby ustanawiania żadnego typu zabezpieczenia w Zaplo.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, można przesunąć termin spłaty raty o miesiąc.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie.

Promocja: Klienci, którzy posiadają pożyczkę rozłożoną przynajmniej na 6 rat i spłacają ją terminowo, mogą liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy od Zaplo co pół roku: 100 złotych za pożyczone 5000 złotych, 200 złotych za kwoty od 5100 do 9900 złotych oraz 250 złotych za pożyczone 10 000 złotych.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W ZAPLO?

Aby zostać klientem Zaplo, należy być obywatelem polskim w wieku od 21 do 70 lat. Należy także na stałe mieszkać w Polsce oraz otrzymywać regularne dochody w odpowiedniej wysokości, by pokryć zaciągnięte zobowiązania. Klient musi występować także jako osoba fizyczna, posiadająca pełnię praw do czynności prawnych – osoby z częściowym nawet ograniczeniem nie mogą zawierać umów.

Przeciwwskazaniem do zaciągnięcia pożyczki w Zaplo jest figurowanie klienta w bazach danych BIK, BIG, KRD i ERIF. W takim wypadku, Zaplo odmawia udzielenia pożyczki, tak samo jak w przypadku gdy wnioskujący klient nie spłacił jeszcze swojej poprzedniej pożyczki.

Jako, iż Zaplo udziela pożyczek wyłącznie przez Internet, pożyczkobiorca musi posiadać do tego odpowiednie instrumenty: konto bankowe, aktywny numer telefonu i adres e-mail oraz założone konto klienta na stronie zaplo.pl

POŻYCZKA W ZAPLO KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Kalkulator pożyczkowy, który znajduje się na stronie zaplo.pl, pozwala klientowi na ustawienie nie tylko kwoty pożyczki, ale także wysokości miesięcznej raty – takiej, którą klient będzie w stanie spłacać. Kalkulator zaś sam przełoży te parametry na liczbę rat i przy okazji przedstawi klientowi całkowite koszty pożyczki. Jeżeli klient akceptuje te założenia, musi kliknąć przycisk „chcę pożyczkę”, co zapoczątkuje proces pożyczkowy.

2. Rejestracja i wniosek. Aby ułatwić przebieg ubiegania się o pożyczkę, wniosek i rejestracja (nieodzowna przy pierwszym pożyczaniu) są połączone. Wymagają one podania informacji, które umożliwią identyfikację tożsamości klienta i jego zdolności kredytowej. Są to: dane osobowe i adresowe, informacje o zatrudnieniu i uzyskiwanych dochodach, numery dowodu osobistego i PESEL oraz adres e-mail i numer telefonu,

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Zaplo korzysta z błyskawicznej aplikacji Instantor. Aplikacja ta, dzięki podaniu w niej swojego loginu i hasła do bankowości elektronicznej, sama pobierze niezbędne dane, w tym numer konta bankowego klienta. W takiej sytuacji nie trzeba już wnosić opłaty weryfikacyjnej, choć Zaplo oferuje również taką możliwość – opłaty w wysokości 1 złotego można dokonać za pomocą systemu ekspresowych płatności Blue Cash. Najważniejsze, aby oba sposoby nastąpiły z użyciem wyłącznie swojego osobistego konta bankowego.

4. Przyznanie pożyczki. Klient dostanie odpowiedź SMS-ową i mailową od Zaplo w przeciągu 15 minut, dzięki zautomatyzowanym systemom weryfikacji wniosku. Oczywiście, weryfikacja jest przeprowadzana tylko w godzinach pracy biura, a wniosek wysłany poza tymi godzinami tę weryfikację opóźni do następnego dnia roboczego.

5. Wypłata. Klienci posiadający konta w bankach Alior, Getin Bank, mBank, Millennium i PKO mogą liczyć na otrzymanie pieniędzy już po kilku minutach. Klienci pozostałych banków muszą czekać na kolejną sesję bankową w swoim banku, ale w najgorszym przypadku zaksięgowanie pieniędzy nie nastąpi później niż kolejnego dnia roboczego.

6. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka jest możliwa dopiero po spłacie poprzedniej. Proces pożyczkowy może być dokonany przez osobisty profil klienta na zaplo.pl, z wykorzystaniem zakładki „wniosek” – klient nie musi już potwierdzać swojej tożsamości i danych bankowych.

KOSZTY POŻYCZKI W ZAPLO

Koszty pożyczki w Zaplo to odsetki stałe (10% w skali roku) i prowizja za udzielenie pożyczki. Ta ostatnia zależna jest od wysokości kwoty bazowej i okresu spłaty – im większe są te liczby, tym większe koszty.

Przykładowo, dla lepszego zobrazowania kosztów:

SPŁATA POŻYCZKI

Spłata rat powinna odbywać się według załączonego harmonogramu – wszystkie szczegóły można znaleźć także w prywatnym profilu klienta na zaplo.pl.

Klienci mający przejściowe problemy finansowe, mogą skorzystać z „wakacji pożyczkowych”, czyli przesunięcia spłaty jednej raty o miesiąc, ale dopiero po uiszczeniu stosownej opłaty. Ostatnie słowo w tej dziedzinie należy do Zaplo i może on nie wyrazić zgody na „wakacje pożyczkowe”.

Pożyczka może być także spłacona wcześniej, w części lub w całości. Jeśli tak się stanie, klient ma prawo domagać się należnej mu części opłat prowizyjnych za niewykorzystany okres pożyczki.

Karą za niespłacanie pożyczki będą odsetki za zwłokę (14%). Dodatkowo, jeśli klient nie reaguje na monity, Zaplo podejmie poważne w skutkach działania – przekaże sprawę do windykacji w zewnętrznej firmie lub skieruje ją do sądu, który wyda nakaz postępowania komorniczego. Koszty takiego postępowania zostaną przerzucone na klienta, a są one naprawdę wysokie. Zaplo dokona także odpowiedniego wpisu w BIK.