Wandoo

Dokładna nazwa firmy: WANDOO FINANCE Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Chałubińskiego 8, Warszawa
info@wandoo.pl
Strona WWW: -
Telefon kontaktowy: 22 380 01 02
Godziny pracy: -
NIP: 5252670955
REGON: 365046670
KRS: 0000629774

Wandoo to nowoczesna firma pożyczkowa, korzystająca z najnowszych rozwiązań technologicznych, które zapewniają klientowi i jego danym osobowym maksymalny poziom bezpieczeństwa, zachowując przy tym łatwość zaciągnięcia pożyczki i minimum niezbędnych formalności. Wandoo Finance Group, właściciel internetowej marki Wandoo, może zaoferować polskim klientom szybkie pożyczki krótkoterminowe w niezbyt wysokich kwotach i o niskich kosztach, przez co może sobie na nie pozwolić duża liczba klientów.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 2500 złotych przy pierwszej pożyczce za darmo oraz 5000 złotych przy każdej kolejnej. W obu przypadkach okres spłaty może wynosić 10, 20 lub 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Wandoo: BIK, BIG, KRD i ERIF

Potrzebne dokumenty: Polski dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie. Wandoo nie oferuje pożyczek wymagających zabezpieczenia.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak – na 14 lub 30 dni.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W WANDOO?

W Wandoo pożyczkobiorcą może zostać każdy, kto spełni kilka podstawowych warunków, będących normą na polskim rynku pożyczkowym. Istnieją trzy najważniejsze kryteria: wieku (20-70 lat), obywatelstwa i zamieszkania (Polska) oraz zdolności kredytowej (regularne dochody w odpowiedniej wysokości). Firma Wandoo udziela wyłącznie kredytów konsumenckich, więc nawet klient spełniający wcześniejsze kryteria nie może zaciągnąć pożyczki na firmę lub na działalność gospodarczą.

Bardzo ważna jest także wiarygodność kredytowa klienta – klient nie może figurować w rejestrach BIK, BIG, KRD i ERIF, gdyż z dużym prawdopodobieństwem spowoduje to odmowę udzielenia pożyczki. Wandoo nie udzieli pożyczki także klientom, którzy jeszcze nie spłacili swoich pożyczek w tej firmie.

Aby zaciągnąć pożyczkę w sposób całkowicie internetowy, klientowi będą potrzebne: konto bankowe, aktywny numer telefonu i adres e-mail oraz założone konto klienta w serwisie wandoo.pl

POŻYCZKA W WANDOO KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Strona wandoo.pl oferuje swoim klientom kalkulator pożyczkowy online, na którym można ustawić pożądaną kwotę pożyczki i czas spłaty oraz zobaczyć, jakie koszty zostaną na niego nałożone.

2. Rejestracja i wniosek. Po kliknięciu na kalkulatorze przycisku „złóż wniosek”, klient musi wypełnić najpierw formularz rejestracyjny, a potem wniosek. Oba formularze są proste i wymagają podania jedynie najważniejszych danych osobowych, adresowych, dotyczących zatrudnienia oraz numeru telefonu i adresu e-mail.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Niestety, Wandoo nie oferuje swoim klientom szybkich aplikacji (takich jak Instantor) i, aby potwierdzić swoje dane osobowe i bankowe, klient musi przelać na konto Wandoo opłatę weryfikacyjną w wysokości 1 grosza. Opłata ta koniecznie musi być wykonana z osobistego, indywidualnego konta klienta, gdyż jest to jedyny sposób na niezawodną weryfikację tożsamości.

4. Przyznanie pożyczki. Choć możliwe jest złożenie wniosku o każdej porze i każdego dnia, najlepiej jest zrobić to w dzień roboczy, w godzinach pracy biura Wandoo. Wtedy można mieć pewność, że wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu kilkunastu minut. Wandoo, niezależnie od podjętej decyzji, poinformuje o tym klienta SMS-em lub e-mailem.

5. Wypłata. Choć wypłata pieniędzy dokonywana jest natychmiastowo po podjęciu decyzji, to czas w jakim dotrą one na konto klienta może się różnić, w zależności od tego, w jakim banku znajduje się jego konto. Czas oczekiwania na zaksięgowanie pieniędzy może wynosić od kilku minut (jeżeli klient posiada konto w tym samym banku co Wandoo) do 24 godzin (różne banki).

6. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka jest dostępna po spłacie poprzedniej i nie wymaga ponownego przechodzenia tego samego procesu. Wystarczy, że klient zaloguje się na swoim koncie w wandoo.pl i skorzysta z dostępnej tam opcji „złóż wniosek”.

KOSZTY POŻYCZKI

Standardowe koszty pożyczki w Wandoo to, tak jak w innych firmach, oprocentowanie oraz prowizja. O ile oprocentowanie jest stałe i wynosi 10% w skali roku, to prowizja zmienia się w zależności od kwoty pożyczki i okresu spłaty – mieści się jednak w zakresie 8-25%.

Zależność prowizji od wysokości pożyczki i okresu spłaty doskonale widać na poniższych przykładach:

SPŁATA POŻYCZKI

Pożyczka musi być spłacona najpóźniej w dniu, na który wskazuje umowa. Wszystkie szczegóły klient znajdzie zarówno w umowie, jak i w swoim osobistym profilu na wandoo.pl.

Można dokonać spłaty zarówno wcześniej (i warto to zrobić, bo to oznacza niższe koszty oprocentowania i prowizji), jak i później. Wandoo oferuje swoim klientom możliwość przesunięcia spłaty o 14 lub 30 dni, po wcześniejszym wniesieniu stosownej opłaty. Koszt przedłużenia terminu spłaty o 14 dni to dodatkowe 39 – 812,50 złotych, zaś przedłużenie o 30 dni kosztuje 60 – 1250 złotych.

W przypadku niemożliwości spłacenia pożyczki w terminie warto przesunąć termin spłaty, gdyż klienta niespłacającego spotkają poważne konsekwencje. Oprócz odsetek, Wandoo może wkroczyć na drogę sądową lub przekazać dług firmie windykacyjnej – jeśli klient nie reaguje na monity i dalej nie spłaca pożyczki. Takie postępowanie niestety przyniesie kolejne, bardzo wysokie koszty. Wandoo dokona także odpowiedniego wpisu w BIK, przez co klient może stracić wiarygodność kredytową.