Via SMS

Dokładna nazwa firmy: VIA SMS PL Sp. z o.o.
Siedziba firmy: al. Jerozolimskie 123A, Warszawa
info@viasms.pl
Strona WWW: www.viasms.pl
Telefon kontaktowy: 22 388 88 88
Godziny pracy: Pn. - Pt. 08:00 - 22:00, Sb. 08:00 - 18:00, Nd. 08:00 - 16:00
NIP: 899-27-04-87
REGON: 021370663
KRS: 0000367773

Klientów VIA SMS z pewnością ucieszy fakt, iż firma ta może poszczycić się certyfikatem RZETELNA FIRMA, jak i nagrodami w kategoriach „przyjazna pożyczka”. To oznacza, że klienci VIA SMS mogą liczyć na jasne zasady, przystępne koszty oraz niezawodny system weryfikacyjny.

W Polsce, VIA SMS działa od 2011 roku, a wcześniej swoje placówki otworzyła także w sześciu innych europejskich krajach.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 1500 złotych przy pierwszej pożyczce za darmo; 2000 złotych 7 dni po spłacie pierwszej pożyczki; 2500 złotych po 7 dniach od spłaty drugiej pożyczki; 3000 złotych przy trzeciej pożyczce; 4000 złotych przy piątej pożyczce. W każdym wypadku, okres spłaty mieści się w zakresie od 1 do 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez VIA SMS: BIK, BIG, KRD i ERIF

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty, ewentualnie wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące.

Zabezpieczenie: Nie ma potrzeby ustanawiania żadnego typu zabezpieczenia w VIA SMS.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak – na 7, 14 lub 30 dni.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W VIA SMS?

VIA SMS może udzielić pożyczki osobom które spełnią pewne warunki. Podstawowym warunkiem jest wiek, który nie może wychodzić poza zakres 20-72 lat. Dodatkowo, konieczne jest polskie obywatelstwo (potwierdzone dowodem osobistym), adres zameldowania na terenie Polski oraz regularne dochody w odpowiedniej wysokości – właśnie na tej podstawie ustalana będzie zdolność klienta do spłaty pożyczki. Trzeba przy tym pamiętać, że pożyczka jest udzielana wyłącznie na cele konsumenckie, nie zaś na wydatki firmowe.

Niestety, VIA SMS nie udziela pożyczki klientom, którzy są zadłużeni. Klienci, których dane można znaleźć w wymienionych wcześniej rejestrach, nie dostaną pożyczki w VIA SMS.

Aby klient mógł skorzystać z internetowych pożyczek VIA SMS, powinien posiadać numer telefonu, adres e-mail oraz konto bankowe. Konieczne będzie także założenie indywidualnego profilu w serwisie.

POŻYCZKA W VIA SMS KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Klient może to zrobić za pomocą suwaków dostępnych viasms.pl, a przy okazji sprawdzić i porównać koszty pożyczki w różnych kwotach i z różnym okresem spłaty. Po ustawieniu dogodnych cech pożyczki, należy użyć przycisku „weź pożyczkę”.

2. Rejestracja. Formularz rejestracyjny jest konieczny dla nowych klientów VIA SMS. Wymaga on podania następujących danych: osobowych i adresowych, numer dowodu osobistego i PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Rejestracja zostanie zakończona wygenerowaniem nowego konta klienta oraz wysłaniem kodu SMS, który należy podać w wyznaczonym miejscu we wniosku.

3. Wniosek. Wniosek o pożyczkę, oprócz podanych w rejestracji danych będzie wymagał także informacji dotyczących zatrudnienia, a także wysokości miesięcznych dochodów i wydatków. W razie konieczności, po sprawdzeniu wniosku, VIA SMS może skontaktować się z klientem i poprosić o odpowiedni dokument potwierdzający te dochody (najczęściej wyciągu bankowego z historią z ostatnich trzech miesięcy).

4. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. VIA SMS wymaga wykonania tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Może to wydłużyć czas oczekiwania na decyzję, gdyż firma nie akceptuje przelewów wychodzących z systemów ekspresowych płatności typu Blue Media. Na szczęście, VIA SMS posiada konta w kilku bankach, więc najlepiej wybierać ten, w którym samemu ma się konto. Najważniejsze jednak jest to, by korzystać tylko ze swojego konta, nie współdzielonego z nikim, nawet z małżonkiem. Takie konta zostaną odrzucone.

5. Przyznanie pożyczki. VIA SMS weryfikuje wnioski zazwyczaj w ciągu 15 minut, pod warunkiem, że klient wysłał swój wniosek w dniu roboczym i w godzinach pracy biura. Inny termin złożenia wniosku opóźni decyzję, najpewniej do następnego dnia pracy. Klient oczywiście zostanie poinformowany o tym, że VIA SMS może udzielić mu pożyczki – przez SMS lub mailowo.

6. Wypłata. Natychmiast po swojej decyzji, VIA SMS zleci przelew pożyczki. Na najszybsze otrzymanie pieniędzy mogą liczyć klienci banków Millennium, MultiBank, mBank, BRE, BZ WBK, PKO, Alior i Pekao, gdyż są to także banki, w których konta posiada VIA SMS. Pozostali pożyczkobiorcy będą musieli poczekać w najgorszym wypadku do następnego dnia roboczego.

7. Kolejna pożyczka. Każda kolejna pożyczka może być wzięta bezpośrednio z konta klienta, a samo wnioskowanie nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Dostępna jest także opcja zaciągnięcia pożyczki SMS-em. Klient może skorzystać z jednej i drugiej opcji nie wcześniej niż 7 dni po spłacie pierwszej pożyczki.

KOSZTY POŻYCZKI W VIA SMS

Klient będzie musiał ponieść koszty tylko drugiej i każdej kolejnej pożyczki, gdyż pożyczka pierwsza, w ramach promocji dla nowych klientów, zwolniona jest z kosztów. Przy następnych pożyczkach VIA SMS nakłada standardowe dla większości firm pożyczkowych opłaty: oprocentowanie (10% rocznie) oraz prowizję. Całkowity koszt pożyczki w najgorszym przypadku nie przekroczy 25% kwoty bazowej.

Klient, decydując się na pożyczkę w wysokości 2000 złotych z okresem spłaty 30 dni, poniesie koszty w wysokości 483 złotych. Pożyczki wyższe – 3000 i 4000 złotych wygenerują koszty w wysokości odpowiednio 716 i 943 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Wszystkie szczegóły dotyczące spłaty pożyczki znajdują się w umowie oraz na profilu klienta – są to: ostateczna data spłaty, konto, na które należy przelać pieniądze oraz tytuł przelewu. Znajdują się tam także informacje dotyczące ewentualnego przedłużenia spłaty. Jeżeli klient doświadcza problemów finansowych, które uniemożliwiają mu oddanie pieniędzy, może on przedłużyć spłatę o 7, 14 lub 30 dni, wcześniej wnosząc odpowiednią opłatę.

Klient nie musi sztywno trzymać się terminu spłaty i spłacić pożyczkę wcześniej. Jest to o tyle korzystne, że w takim wypadku klientowi należy się zwrot części kosztów wynikających z prowizji i oprocentowania.

Niepłacącemu klientowi, VIA SMS zacznie naliczać odsetki już pierwszego dnia po terminie spłaty w wysokości 14%. Jeśli klient nie będzie reagował na ponaglenia, VIA SMS skieruje sprawę do firmy windykacyjnej lub do postępowania sądowego i komorniczego. To pociągnie za sobą kolejne, bardzo wysokie koszty, a także obniży wiarygodność kredytową klienta.