Tani Kredyt

Dokładna nazwa firmy: Alfa Finance Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Nowogrodzka 50/54 lo.428, Warszawa
info@tanikredyt.pl
Strona WWW: -
Telefon kontaktowy: 22 380 23 73
Godziny pracy: -
NIP: 525-263-21-79
REGON: 362517837
KRS: 0000579136

Tani Kredyt to stosunkowo nowa marka na polskim rynku finansowym. Firma ta, należąca do Alfa Finance Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie ma bardzo korzystne warunki udzielanych pożyczek i pod tym względem może konkurować nawet z gigantami pozabankowych instytucji finansowych, szczególnie, że oferuje ona dość wysokie kwoty pożyczki dla nowych klientów.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 3100 złotych dla nowych klientów w pożyczce za 0 złotych; 6000 złotych przy kolejnych pożyczkach. W każdym wypadku okres spłaty wynosi maksymalnie 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Tani Kredyt: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W TANI KREDYT?

Tani Kredyt może zaoferować pożyczkę każdej osobie, która jest obywatelem polskim w wieku od 20 do 75 lat i jest konsumentem w rozumieniu prawa (tzn. nie można zaciągnąć pożyczki na działalność gospodarczą lub firmę), a ponadto posiada ważny dowód osobisty Pożyczkobiorca musi mieszkać (i być zameldowanym) w Polsce, posiadać tutaj stałe dochody w odpowiedniej wysokości, tak aby był w stanie spłacić swoje zobowiązania pieniężne

Tani Kredyt niestety nie oferuje pożyczek dla dłużników, więc jeśli klient znajduje się w bazach które wskazują, że klient nie płacił terminowo swoich wcześniejszych zobowiązań, pożyczka nie zostanie mu udzielona. Nie można wziąć pożyczki również wtedy, gdy posiada się jeszcze niespłaconą pożyczkę w Tani Kredyt.

Aby wziąć pożyczkę przez Internet, klient musi posiadać: telefon komórkowy, dostęp do internetu i do bankowości elektronicznej, adres e-mail, konto bankowe w polskim banku i profil użytkownika na stronie tanikredyt.pl

POŻYCZKA W TANI KREDYT KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Tę możliwość oferuje kalkulator pożyczkowy dostępny na głównej stronie tanikredyt.pl. Klient jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki zobaczy wszystkie koszty związane z udzieleniem pożyczki. Jeżeli zarówno ustawiona kwota, czas spłaty, jak i koszty mu odpowiadają – musi jedynie kliknąć przycisk „złóż wniosek”

2. Rejestracja i wniosek. Strona Tani Kredyt automatycznie przekierowuje klienta do strony z formularzem rejestracyjnym i wnioskiem (w przypadku zaciągania pożyczki po raz pierwszy, obie te czynności są połączone). Należy tam podać dane takie jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail, numery PESEL i dowodu osobistego, miejsce zatrudnienia, wysokość dochodów i miesięcznych wydatków.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. Niestety, Tani Kredyt nie oferuje innych form weryfikacji niż tradycyjny przelew na konto w wysokości 1 grosza. Numer rachunku bankowego, na który należy przesłać opłatę oraz tytuł przelewu zostaną wysłane do klienta przez Tani Kredyt. Podstawową zasadą jest to, by nie korzystać przy tym z konta należącego do innej osoby, konta dzielonego z kimś innym lub konta firmowego.

5. Decyzja o przyznaniu pożyczki. Analiza wniosku pożyczkowego w Tani Kredyt nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut po zaksięgowaniu opłaty weryfikacyjnej, gdyż dokonuje tego zautomatyzowany system, który sam przeszukuje bazy danych i ustala zdolność kredytową. Z dłuższym okresem oczekiwania na decyzję należy liczyć się w przypadku, gdy wniosek składany jest w dni wolne od pracy lub poza standardowymi godzinami pracy Tani Kredyt.

6. Wypłata. Wypłata pożyczki w Tani Kredyt następuje natychmiast po wydaniu decyzji. Klienci który posiadają konta w bankach PKO, mBank, Millenium Bank, Alior, BZ WBK i Pekao mogą liczyć na przelew już po kilku minutach. Pozostali muszą pamiętać o tym, że pieniądze dotrą dopiero przy okazji następnej sesji bankowej, maksymalnie następnego dnia roboczego.

7. Kolejna pożyczka. Zaciągnięcie kolejnej pożyczki odbywa się za pomocą osobistego konta klienta w tanikredyt.pl bez konieczności przechodzenia weryfikacji kolejny raz.

KOSZTY POŻYCZKI W TANI KREDYT

W Tani Kredyt klient ponosi jakiekolwiek koszty tylko w przypadku drugiej i każdej kolejnej pożyczki – musi wtedy oddać także odsetki od kwoty pożyczki w wysokości 10% w skali roku oraz prowizję, której wysokość zależy od kwoty bazowej pożyczki i okresu spłaty.

Koszty pożyczki, przy założeniu maksymalnego okresu spłaty 30 dni, dla każdej kwoty wynoszą 25% wartości pożyczki. Najlepiej widać to na następujących przykładach: pożyczka w wysokości 3500 złotych będzie kosztowała dodatkowe 875 złotych; 4000 złotych będzie kosztować 1000 złotych, kwota maksymalna 6000 złotych analogicznie przyniesie koszty w wysokości 1500 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Tani Kredyt, jak każda inna firma pożyczkowa wymaga spłaty maksymalnie w dniu wskazanym w umowie pożyczki. Taka informacja pojawi się także na koncie klienta w tanikredyt.pl, a także w formie przypomnienia SMS-em i e-mailem kilka dni przed ostatecznym terminem spłaty. Można pożyczkę spłacić wcześniej, co jest bardzo korzystną opcją, gdyż wtedy zmniejsza się kwota oprocentowania i prowizji.

W przypadku problemów ze spłatą w terminie, można skontaktować się z Tani Kredyt pod numerem 22 380 23 74. Istnieje szansa, iż firma zgodzi się na dogodne dla klienta ustalenie harmonogramu spłaty. Niestety, w obecnej chwili Tani Kredyt nie posiada oferty przedłużenia okresu spłaty, więc ewentualne opóźnienie w spłacie to dodatkowe koszty.

Tani Kredyt zacznie naliczać odsetki już od pierwszego dnia po terminie spłaty. Oczywiście, brak uregulowania zobowiązań będzie przypominany za pomocą monitów telefonicznych, listownych i mailowych dwa razy w ciągu miesiąca. Brak reakcji na te monity może spowodować przekazanie długu do firmy windykacyjnej lub założenie sprawy w sądzie, który prawdopodobnie wyda nakaz postępowania komorniczego. Klient zostanie obłożony także kosztami podstępowania, a nie są to koszty niskie. Niespłacona pożyczka to także odpowiedni wpis w BIK.