Super Grosz

Dokładna nazwa firmy: SuperGrosz Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Inflancka 11/27, Warszawa
kontakt@supergrosz.pl
Strona WWW: www.supergrosz.pl
Telefon kontaktowy: 22 102 15 00
Godziny pracy: Pon.- Pt. 8-20 Sob. 9-17
NIP: 5252607460
REGON: 360301004
KRS: 0000551150

Super Grosz to polska marka, na krajowym rynku pożyczkowym wyróżniająca się bardzo wysokimi kwotami, które można zaciągnąć po raz pierwszy, długim okresem spłaty dostępnym również dla nowych klientów, a także atrakcyjnymi promocjami. Dzięki temu, ta polska firma z siedzibą w Warszawie prężnie rozwija się nad Wisłą od 2015 roku.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna; możliwa chwilówka w przypadku pierwszej pożyczki

Maksymalna kwota pożyczki: 10 000 złotych przy pierwszej pożyczce (jeśli zostanie spłacona w ciągu 30 dni, jest za darmo); 15 000 złotych przy kolejnych pożyczkach. W obu przypadkach okres spłaty wynosi od 2 do 48 miesięcy.

Rejestry sprawdzane przez Super Grosz: BIK, BIG

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie, Super Grosz nie wymaga żadnego typu zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W SUPER GROSZ?

Aby zaciągnąć pożyczkę w Super Grosz, należy być obywatelem polskim w wieku od 18 do 80 lat i legitymuje się ważnym dowodem osobistym z numerem PESEL. Pożyczkobiorca musi także posiadać adres zameldowania w Polsce, tutaj otrzymywać regularne dochody, na podstawie których będzie zostanie zweryfikowana jego zdolność do spłaty pożyczki oraz musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych (czyli w konsekwencji do zawierania umów).

Super Grosz niestety nie udziela pożyczek dłużnikom, więc jeśli klient figuruje w rejestrze BIK lub BIG, pożyczka nie zostanie mu udzielona. Pożyczka nie zostanie udzielona również w przypadku, w którym klient ma już jedną, niespłaconą jeszcze pożyczkę w Super Grosz.

Klient musi być w stanie zaciągnąć pożyczkę przez Internet, a do tego będą mu potrzebne: telefon komórkowy, dostęp do internetu i dostęp do bankowości elektronicznej, adres e-mail oraz założony profil na stronie supergrosz.pl. Konto bankowe jest mile widziane, jednak nie jest wymagane.

POŻYCZKA W SUPER GROSZ KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Klient ustala liczbę rat i kwotę pożyczki na prostym kalkulatorze dostępnym na stronie supergrosz.pl. Kalkulator ten pokaże także całkowite koszty pożyczki, które trzeba będzie ponieść.

2. Rejestracja i wniosek. Kliknięcie przycisku „weź pożyczkę” przeniesie klienta do formularza rejestracyjnego połączonego z wnioskiem, który będzie musiał wypełnić, jeżeli jest to jego pierwsza pożyczka w Super Grosz. Wymagane jest podanie: danych osobowych, adresowych, dotyczących zatrudnienia, numeru PESEL i dowodu osobistego.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. W Super Grosz weryfikacja tożsamości i danych bankowych odbywa się na trzy sposoby, do wyboru przez klienta. Może wykonać tradycyjny przelew w wysokości 1 złotego na konto Super Grosz lub skorzystać z zewnętrznej aplikacji do której należy zalogować się swoim loginem i hasłem do bankowości elektronicznej. Jeżeli klient nie posiada konta bankowego, może skorzystać z opcji Giro – w takim wypadku Super Grosz wysyła mu kod weryfikacyjny SMS-em wraz z pozytywną decyzją, po czym klient używa do go odebrania pożyczki na poczcie i potwierdza swoją tożsamość dowodem osobistym.

4. Decyzja o przyznaniu pożyczki. Super Grosz wydaje decyzję o przyznaniu pożyczki jeszcze tego samego dnia, w którym został złożony wniosek, o ile jest to dzień pracy biura. Decyzję może opóźnić złożenie wniosku poza godzinami pracy biura lub w dzień wolny od pracy. O swojej decyzji, Super Grosz informuje klienta SMS-em oraz e-mailem.

6. Wypłata. Pieniądze przelewane są tuż po wydaniu decyzji, ale to w jakim czasie klient je odbierze zależy od sposobu, w jaki je wypłaca. Jeżeli pieniądze mają zostać przesłane na konto klienta – czas ich zaksięgowania zależy od godzin sesji bankowych, ale nie powinien on przekroczyć 24 godzin. Jeżeli klient wybrał opcję Giro, czyli wypłacenia pożyczki na poczcie – pieniądze są do jego dyspozycji od razu po otrzymaniu SMS-em kodu weryfikacyjnego.

7. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka może być zaciągnięta przez osobisty profil klienta w serwisie supergrosz.pl

KOSZTY POŻYCZKI W SUPER GROSZ

Super Grosz nakłada na swoich klientów odsetki od kwoty bazowej pożyczki w wysokości 10% w skali roku, prowizję przygotowawczą w wysokości 25% od kapitału oraz prowizję administracyjną wynoszącą 30% w skali roku, doliczaną do każdej miesięcznej raty.

Przykładowo, pożyczka w wysokości 5000 złotych na okres 12 miesięcy będzie kosztować klienta 3024,96 złote, zaś pożyczka maksymalna w wysokości 15 000 złotych zaciągnięta na okres 48 miesięcy wygeneruje koszty oscylujące w granicach 18 tysięcy złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłata pożyczki w Super Grosz powinna odbywać się według dołączonego do umowy harmonogramu spłat. Znajduje się on także w oficjalnym profilu klienta w zakładce „moja pożyczka”. Oczywiście, część pożyczki lub jej całość można spłacić w każdym momencie, co obniży koszty opłaty prowizyjnej. Nie można jednak spłacić jej później niż to zakładane w umowie – każde opóźnienie będzie karane odsetkami.

Klient, który notorycznie nie spłaca pożyczki i nie reaguje na wysyłane SMS-owo, telefonicznie i listownie monity, musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Super Grosz oprócz naliczenia odsetek w wysokości 14% i opłat za monity, może skierować sprawę do firmy windykacyjnej lub sądu – co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Klient zostanie też wpisany do bazy BIK, a to może uniemożliwić mu wzięcie innej pożyczki.