Pożyczkomat

Dokładna nazwa firmy: Friendly Finance Poland Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Złota 7 lok. 18, Warszawa
kontakt@pozyczkomat.pl
Strona WWW: -
Telefon kontaktowy: 22 112 0 112
Godziny pracy: -
NIP: 107-002-50-46
REGON: 146512445
KRS: 0000448749

Pożyczkodawcą w przypadku marki finansowej Pożyczkomat jest międzynarodowa firma Friendly Finance, która swoje produkty posiada w wielu europejskich krajach. Co ciekawe, nazwy większości zagranicznych marek są mniej lub bardziej dosłownym nawiązaniem do nazwy polskiej. Widać przez to iż Friendly Finance chce na całym świecie tworzyć spójną, rozpoznawalną i rzetelną markę. Przyczyniają się do tego także wysokie kwoty pożyczek, przejrzyste zasady ich udzielania oraz szybki i bezproblemowy proces pożyczkowy.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 1500 złotych przy pierwszej pożyczce za darmo; 2500 złotych za drugim razem, 3000 złotych za trzecim razem, 3500 złotych za czwartym i piątym razem, 5000 złotych za szóstym razem, 7500 złotych za siódmym razem. W każdym wypadku okres spłaty mieści się w zakresie od 7 do 35 dni.

Rejestry sprawdzane przez Pożyczkomat: BIK i BIG

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie, nie są potrzebne żadne zabezpieczenia.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W POŻYCZKOMAT?

Pożyczkobiorcy, którzy chcą uzyskać pożyczkę w Pożyczkomat, powinni być pełnoletni i być polskimi obywatelami. Dodatkowo niezbędne jest nie tylko zamieszkiwanie na terenie naszego kraju, ale też posiadanie tutaj zameldowania. Standardem w firmach pożyczkowych jest także to, iż są one udzielane wyłącznie na cele konsumenckie i tak też jest w przypadku tej firmy. Oczywiście, klient Pożyczkomat musi także posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, inaczej nie będzie on w stanie zawrzeć umowy, nawet przez Internet.

Kolejnymi warunkami, które musi spełnić klient Pożyczkomat jest wiarygodność kredytowa (czyli niezaleganie z płatnościami i czysta historia kredytowa) oraz zdolność klienta do spłaty zaciągniętych zobowiązań, potwierdzona dochodami w odpowiedniej wysokości. Tę zdolność wyklucza także zaciągnięta i jeszcze niespłacona pożyczka w tej firmie.

Jako, że pożyczka udzielana jest internetowo, oczywistym jest, iż klient musi posiadać dostęp do Internetu, konto w banku z dostępem do bankowości elektronicznej oraz telefon komórkowy i adres e-mail. Pożyczkomat wymaga także założenia profilu na ich stronie internetowej.

POŻYCZKA W ALE GOTÓWKA KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Standardowo, Pożyczkomat udostępnia odpowiednie kalkulatory pożyczkowe, wyliczające także koszty pożyczki na swojej stronie internetowej pozyczkomat.pl. Pierwszym krokiem będzie więc ustawienie odpowiednich parametrów i kliknięcie przycisku „weź pożyczkę”.

2. Rejestracja i wniosek. Aby zaciągnąć pożyczkę, nowy klient zobowiązany jest założyć osobisty profil w serwisie. Dla ułatwienia i skrócenia czasu zaciągania pożyczki, konto zakłada się jednocześnie ze złożeniem wniosku. Pożyczkomat zapyta w nim klienta o podstawowe dane, takie jak: imię i nazwisko, adres, zatrudnienie, wysokość dochodów i wydatków, numer telefonu, dane bankowe, itp. Aby dokończyć składanie wniosku, należy zaakceptować przesłaną przez Pożyczkomat umowę.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Jedynym sposobem potwierdzenia swojej tożsamości i numeru konta bankowego jest wykonanie przelewu na konto bankowe firmy. Aby skrócić czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty (Pożyczkomat nie akceptuje wpłat z serwisów ekspresowych, takich jak Blue Media), należy przelać pieniądze do banku, w którym samemu ma się konto (Pekao, PKO, mBank, Alior i Millennium). Opłata weryfkacyjna musi być wykonana z osobistego, indywidualnego konta.

4. Przyznanie pożyczki. Nie powinno to zająć więcej niż 15 minut, po czym klient zostanie poinformowany o tym fakcie przez e-mail i SMS. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pomimo iż wnioski można składać o każdej porze, to są one analizowane jedynie w godzinach pracy firmy (od poniedziałku do piątku 7:00-21:00, w sobotę 9:00-18:00 oraz w niedzielę 11:00-15:00).

5. Wypłata pieniędzy. Pieniądze wysyłane są właściwie automatycznie, ale mogą dotrzeć do klientów w różnym czasie. Klienci wymienionych powyżej banków mogą liczyć na ekspresową płatność, zaś pozostali muszą czekać na kolejną sesję bankową, nie później jednak niż do następnego dnia.

6. Kolejna pożyczka. Dostępna jest dopiero po spłaceniu poprzedniej i może być zaciągnięta z użyciem profilu klienta w pozyczkomat.pl

KOSZTY POŻYCZKI W POŻYCZKOMAT

Pożyczkomat nie nakłada na swoich klientów oprocentowania bez względu na kwotę i okres pożyczkowania. Klienci muszą opłacić jedynie prowizję i to tylko w przypadku drugiej i kolejnych pożyczek. Prowizja w żadnym wypadku nie przekracza jednak 20%.

Przykładowo, pożyczając 2000 złotych na miesiąc, należy oddać dodatkowe 381,93 złote a na 35 dni – 390,15 złotych. Kwoty większe zaciągnięte na maksymalny okres spłaty wygenerują następujące koszty:

SPŁATA POŻYCZKI

Ostateczna data spłaty, numer konta bankowego, na które trzeba wpłacać pieniądze oraz całkowite koszty pożyczki są dostępne do wglądu w umowie oraz na profilu klienta. Klient ma oczywiście prawo spłacić pożyczkę w każdym dowolnym momencie przed terminem spłaty, nie musząc nawet informować o tym. W takim przypadku można także wnioskować o obniżenie prowizji. W przypadku problemów ze spłatą, można skorzystać z opcji przedłużenia okresu spłaty, ale to oczywiście pociągnie za sobą dodatkowe koszty.

Nie spłacając pożyczki i nieustannie uchylając się od spłaty, klient naraża się na dodatkowe koszty i konsekwencje prawne, gdyż sprawa może zostać skierowana do windykacji poprzez zewnętrzną firmę lub postępowanie sądowe i komornicze. Poza tym, klient będzie musiał także ponieść koszty karnych odsetek i postępowania egzekucyjnego (te są bardzo wysokie). Ponadto, musi liczyć się z tym, że zostanie on wpisany od odpowiedniego rejestru dłużników.