Pożyczka Plus

Dokładna nazwa firmy: Aventus Group Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Kard. St. Wyszyństkiego 2B, Białystok
info@pozyczkaplus.pl
Strona WWW: www.pozyczkaplus.pl
Telefon kontaktowy: 85 871 00 52
Godziny pracy: Pn. - Pt. 08:00 - 21:00, Sb. - Nd. 09:00 - 17:00
NIP: 9662029390
REGON: 200358089
KRS: 0000355948

Pożyczka Plus to jedna z nielicznych marek pożyczkowych, które zostały nagrodzone tytułem „Firma Pożyczkowa Roku” w konkursie organizowanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Dzięki przejrzystej ofercie oraz jasnym zasadom udzielania pożyczek, Pożyczka Plus należąca do grupy Aventus Capital mogła cieszyć się tym tytułem w 2016 roku. Rzeszy klientów z pewnością przysparza jej także przynależność do Związku Firm Pożyczkowych, jak też programu Rzetelna Firma i akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.

Nic dziwnego, że działalność Aventus Capital szybko rozszerza się na duży obszar – w obecnej chwili działa na terenie wielu krajów europejskich – oprócz Polski są to Czechy, Litwa, Łotwa i Ukraina.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 2000 złotych przy pierwszej pożyczce za 10 złotych oraz drugiej pełnopłatnej pożyczce. 2200 złotych przy trzeciej pożyczce; 2600 złotych przy czwartej pożyczce; 3200 złotych przy piątej pożyczce; 3800 złotych przy pożyczce szóstej; 5000 złotych przy pożyczce siódmej. W przypadku pierwszej i drugiej pożyczki, okres spłaty wynosi 15 lub 30 dni, w przypadku kolejnych – 15, 30 lub 45 dni.

Rejestry sprawdzane przez Pożyczka Plus: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Pożyczka Plus nie wymaga żadnego typu zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, na taki sam kres, na który została zaciągnięta pożyczka.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W POŻYCZKA PLUS?

W Pożyczka Plus, pożyczkę może otrzymać obywatel polski znajdujący się w przedziale wiekowym od 21 do 73 lat, który posiada polski dowód osobisty i numer PESEL. Klient musi także mieszkać w Polsce, otrzymywać tutaj regularne dochody, na podstawie których będzie ustalana jego zdolność kredytowa. Nie może on mieć ograniczonej zdolności do czynności prawnych (w takim przypadku nie może zawierać umów).

Pożyczka Plus niestety nie ma w swojej ofercie pożyczek dla dłużników, dlatego jeśli w procesie weryfikacji wniosku nazwisko klienta zostanie znalezione w którymś z rejestrów dłużników lub rejestrów kredytowych i gospodarczych, z dużym prawdopodobieństwem pożyczka zostanie mu odmówiona.

Klient musi być w stanie zaciągnąć pożyczkę przez Internet, do czego potrzebne będą mu: telefon komórkowy, dostęp do internetu i dostęp do bankowości elektronicznej, adres e-mail oraz konto bankowe w polskim banku. Klient musi także założyć konto w serwisie pozyczkaplus.pl

POŻYCZKA W POŻYCZKA PLUS KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Na stronie głównej pozyczkaplus.pl znajduje się kalkulator pożyczkowy, który umożliwi klientowi szybkie i łatwe ustawienie pożądanej kwoty pożyczki oraz terminu spłaty. Pokaże także koszty pożyczki oraz maksymalną dostępną do pożyczenia kwotę. Po ustawieniu tych parametrów, klient musi jedynie kliknąć „weź pożyczkę”.

2. Rejestracja. Formularz rejestracyjny wypełniają tylko klienci, którzy biorą pożyczkę po raz pierwszy. W formularzu klient musi podać tylko podstawowe dane: imię i nazwisko, numery PESEL i dowodu osobistego oraz adres e-mail i numer telefonu.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. Weryfikacja tożsamości klienta następuje jeszcze przez wypełnieniem wniosku. Można to zrobić w dwojaki sposób: zwykłym przelewem w wysokości 1 złotego na konto Pożyczka Plus lub dzięki systemowi natychmiastowej weryfikacji klienta (potrzebne będzie podanie loginu i hasła do konta bankowego) bez ponoszenia dodatkowych opłat. Ważne jest, aby używać TYLKO swojego osobistego konta, w którym jest się jedynym właścicielem.

4. Wniosek. Aby złożyć wniosek w Pożyczka Plus, klient musi zalogować się do swojego nowo utworzonego profilu klienta i skorzystać z zakładki „złóż wniosek”. Należy tam podać dodatkowe dane adresowe oraz informacje o zatrudnieniu.

5. Decyzja o przyznaniu pożyczki. Po wysłaniu wnioski, Pożyczka Plus poinformuje klienta w ciągu 15 minut o swojej, negatywnej lub pozytywnej, decyzji poprzez SMS-a lub e-mail. Złożenie wniosku poza godzinami pracy biura lub w dni świąteczne, spowoduje, że decyzja zostanie odłożona do następnego dnia roboczego.

6. Wypłata. Pieniądze przelewane są tuż po wydaniu decyzji. Pożyczka znajdzie się na koncie klienta w ciągu kilku minut, jeżeli posiada on konto w którymś z następujących banków: PKO, Millenium, BZ WBK, Alior i Pekao. W pozostałych przypadkach pieniądze dotrą nie później niż następnego dnia roboczego.

7. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka może być zaciągnięta przez osobisty profil klienta w zakładce „złóż wniosek”.

KOSZTY POŻYCZKI W POŻYCZKA PLUS

W przypadku pierwszej pożyczki klient ponosi koszty w wysokości 10 złotych, bez żadnych dodatkowych opłat, o ile spłaci tę pożyczkę w terminie. Do każdej kolejne pożyczki doliczane są odsetki stałe w wysokości 10% w skali roku oraz prowizja (21,9%-28,6%) w zależności od wysokości pożyczki i terminu spłaty.

Klient musi się także liczyć z kosztami opcjonalnymi za przedłużenie okresu spłaty, oraz z odsetkami za zwłokę.

Przykładowe koszty pożyczki wyglądają następująco: 1495,64 złotych za pożyczkę w wysokości 5000 złotych na 45 dni, 1196,32 złotych za pożyczkę w wysokości 4000 złotych na 45 dni oraz 896,99 złotych za pożyczkę 3000 złotych zaciągniętą na 30 dni.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłaty w Pożyczka Plus należy dokonać najpóźniej w dniu wyszczególnionym w umowie i w indywidualnym profilu klienta w pozyczkaplus.pl. Możliwa jest oczywiście wcześniejsza spłata – w takim wypadku klientowi należy się zwrot części kosztów prowizji i oprocentowania.

W przypadku problemów ze spłatą pożyczki, warto skorzystać z refinansowania pożyczki i przedłużyć okres spłaty o tyle dni, na ile pierwotnie wzięta była pożyczka. Oczywiście, należy wcześniej wnieść za to stosowną opłatę – jej kwotę można znaleźć w swoim profilu.

Klienta, który nie skorzysta z refinansowania i będzie uchlał się od spłaty pożyczki, Pożyczka Plus obciąży odsetkami karnymi w wysokości 14% i opłatami za monity. Może również skierować sprawę do firmy windykacyjnej lub sądu, który nakaże postępowanie komornicze i nałoży na klienta dodatkowe koszty postępowania administracyjnego. Ucierpi także reputacja pożyczkobiorcy, gdyż zostanie on wpisany do bazy BIK.