Pożyczka Krecik – oszustwo?

Ostatnio nie raz trafiałem na reklamy pożyczki Krecik (http://www.kret.strefa.pl), nie szczędzą także marketingu szeptanego na forach na przykład na tym forum: www.soskredyt.pl , a więc przeanalizujmy ofertę pożyczki Krecik, aczkolwiek nie ma zbyt wiele do analizowania bo nikt zdrowo myślący nie powinien korzystać z tej oferty.Zacznijmy od adresu strony firmy która oferuje pożyczki Krecik, nie jest to domena firmowa jaką każda szanująca się firma z całą pewnością kupi, a oferta strefa.pl gdzie każdy tak na prawdę może sobie założyć stronę internetową, dlatego też pełny adres www firmy oferującej pożyczki brzmi: kret.strefa.pl, a całą usługę zapewnia interia.pl. No dobrze, to jeszcze nie grzech aby firma prowadząca taką działalność nie miała swojej domeny, co najwyżej może to być bardzo podejrzane ponieważ ceny domen to na prawdę parę złotych i każdą firmę na jej wykupienie stać. Idziemy zatem dalej.

Firma twierdzi że każdy otrzyma pożyczkę, bez wyjątku, oczywiście trzeba wykonać przelew weryfikacyjny. Zaznaczam że jeśli ten przelew wynosi więcej niż 1 zł. to już powinna nam się zapalić czerwona lampka, a z reguły przelew taki wynosi 1 grosz. Ok, więc szukamy komu i w jakiej wysokości mamy wpłacić pieniądze aby otrzymać pożyczkę. Zazwyczaj (co ja piszę, nie zazwyczaj, ale zawsze firma podaje pełne dane do takiego przelewu), tymczasem tu dowiadujemy się aby wpłacić pieniądze dla firmy: Mega-Commers  plus podany jest nr konta, brak jakichkolwiek innych danych ! Mało tego szukając tej firmy w CEDIG system nam wypluwa informację że ……. nie istnieje.  A więc komu wpłacamy pieniądze ?

Dobrze, przejdźmy do danych kontaktowych na stronie Pożyczki Krecik, co tam znajdziemy, a no nic. Zakładka kontakt skieruje nas do informacji na jakie konto należy wpłacić opłatę, plus adres mail i informację że konsultant udziela odpowiedzi na zapytania aż 2 razy w tygodniu ! Brak numeru telefonu, brak fizycznego adresu siedziby firmy, brak NIP i REGON (firmy mają obowiązek podawać te dane), wpłata opłaty weryfikacyjnej na nr rachunku tak na prawdę nie wiadomo do kogo należącego.

Zaświeciła się Wam czerwona lampka ? jeśli tak to dobrze.