NetCredit

Dokładna nazwa firmy: Net Credit Sp. z o.o
Siedziba firmy: ul. Żytnia 15 lok. 21B, Warszawa
info@netcredit.pl
Strona WWW: www.netcredit.pl
Telefon kontaktowy: 22 100 60 10
Godziny pracy: Pn. - Pt. 08:00 - 21:00, Sb. 08:00 - 20:00
NIP: 527-26-70-266
REGON: 145874815
KRS: 0000401570

Skupiająca swoją działalność głównie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej firma NetCredit powstała na Łotwie, by w ciągu kilku lat rozprzestrzenić się na dość odległe obszary (m.in. także do Gruzji) i zdobyć aż 2 miliony klientów. W Polsce NetCredit zaistniał w 2011 roku i dzięki łatwości zaciągnięcia pożyczki, przejrzystym zasadom i przynależności do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, zdobywa coraz więcej wiernych klientów.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 3000 złotych przy pierwszej pożyczce oraz 5000 złotych przy kolejnych pożyczkach. W obu przypadkach okres spłaty może wynosić od 14 do 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Efino: Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: NetCredit nie wymaga gwarantów ani żadnych innych zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, dwukrotnie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W NETCREDIT?

Pożyczki w NetCredit obwarowane są szeregiem wymogów, choć mimo wszystko są dość elastyczne. Klient musi być w stanie zaciągnąć pożyczkę „na odległość”, więc będą mu potrzebne: telefon komórkowy, dostęp do internetu i dostęp do bankowości elektronicznej, adres e-mail oraz konto bankowe w polskim banku.

Przede wszystkim, pożyczkobiorca musi być obywatelem polskim w wieku mieszczącym się w zakresie 20-70 lat. Musi także posiadać polski adres zameldowania i otrzymywać dochody w Polsce – np. z umowy o pracę, renty, emerytury lub zasiłku macierzyńskiego. Dochody te mogą pochodzić z zagranicznego źródła, ale muszą być przelewane na polskie konto bankowe.

Dodatkowo, klient nie może figurować w żadnym rejestrze dłużników, gdyż to wyklucza możliwość uzyskania pożyczki, tak samo jak już istniejąca pożyczka w NetCredit.

POŻYCZKA W NETCREDIT KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Następuje to standardowo, na stronie głównej netcredit.pl, za pomocą kalkulatora pożyczek. Można na nim zobaczyć także koszt kredytu. Po ustaleniu preferowanych parametrów, klient musi jedynie kliknąć „weź pożyczkę”.

2. Rejestracja i wniosek. Jeżeli jest to pierwsza pożyczka klienta w NetCrecit, musi on założyć konto w serwisie. Rejestracja nowych klientów połączona jest z wnioskiem, w którym należy wypełnić pola zawierające informacje o danych osobistych, numerach PESEL i dowodu osobistego, zatrudnieniu, miesięcznych dochodach i wydatkach.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. NetCredit wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego, który po pozytywnej weryfikacji jest zwracany na konto klienta. Aby mieć pewność, że cała procedura przebiegnie szybko, można skorzystać z systemu ekspresowych płatności Blue Media, dzięki czemu przelew weryfikacyjny zostanie zaksięgowany na koncie NetCredit natychmiastowo.

4. Decyzja o przyznaniu pożyczki. Jak tylko przelew weryfikacyjny zostanie zaksięgowany na koncie NetCredit, zautomatyzowany system dokona oceny wniosku pożyczkowego. Zazwyczaj zajmuje to kilkanaście minut w godzinach pracy biura. Wysłanie wniosku w nocy lub w dzień świąteczny opóźni decyzję – zostanie ona podjęta następnego dnia roboczego rano. W tym czasie, klient może spodziewać się SMS-a oraz e-maila informacyjnego.

6. Wypłata. Pieniądze przelewane są tuż po wydaniu decyzji. To, w jakim czasie pieniądze wpłyną na konto klienta zależy od tego, w jakim banku posiada on konto. Może to być kilka minut, jeśli jest to ten sam bank, w którym konto ma NetCredit. W pozostałych przypadkach pieniądze zostaną zaksięgowane przy następnej sesji bankowej, najpóźniej następnego dnia.

7. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka odbywa się przez osobisty profil klienta, bez konieczności ponownego przechodzenia przez rejestrację i weryfikację tożsamości. Można to robić internetowo, za pomocą opcji „złóż wniosek” na swoim profilu, przez telefon pod numerem +48 22 100 60 10 lub wysyłając SMS-a pod numer 799599475 o treści NETCREDIT, kwota pożyczki

KOSZTY POŻYCZKI W NETCREDIT

Koszty kolejnych pożyczek w NetCredit to odsetki stałe w wysokości 10% w skali roku, prowizja za udzielenie pożyczki (w zależności od wysokości pożyczki i terminu spłaty) oraz ewentualne koszty przedłużenia okresu spłaty, które w zależności od kwoty pożyczki może wynosić maksymalnie około 1500 złotych (pierwsze przedłużenie).

Przykładowy koszt pożyczki w wysokości 4000 złotych z okresem spłaty 30 dni i bez przedłużania wynosi 732,87 złote, zaś maksymalna kwota pożyczki w wysokości 5000 złotych wyniosłaby 916 złotych.

RRSO dla kolejnych pożyczek wynosi 674,4%. W przypadku pierwszej pożyczki RRSO to 0%, gdyż w związku z promocją dla nowych klientów, pierwsza pożyczka jest darmowa.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłaty pożyczki należy dokonywać zgodnie z harmonogramem spłaty dołączonym do umowy, na konto bankowe podane w umowie i w osobistym profilu klienta. Można to oczywiście zrobić w dowolnym momencie przed ostatecznym terminem spłaty i domagać się zwrotu części prowizji za niewykorzystany okres kredytowania.

W przypadku problemów ze spłatą, można po zapłaceniu odpowiedniej opłaty dwukrotnie przedłużyć okres spłaty o kolejne 30 dni. Jeśli przedłużenie okresu spłaty będzie niewystarczające, a sam klient będzie się borykał z poważnymi problemami finansowymi, NetCredit zachęca do osobistego kontaktu pod numerem 22 257 86 18 i dogodnego dla klienta rozwiązania sytuacji.

Niemożliwość spłaty zawsze należy próbować polubownie, gdyż uchylającego się dłużnika mogą spotkać przykre konsekwencje. NetCredit, oprócz naliczenia odsetek i opłat za monity, może skierować sprawę do firmy windykacyjnej lub sądu – co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Ucierpi także reputacja pożyczkobiorcy, gdyż zostanie on wpisany do bazy BIK.