Moneyman

Dokładna nazwa firmy: ID Finance Poland sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Hrubieszowska 6A, Warszawa
kontakt@moneyman.pl
Strona WWW: www.moneyman.pl
Telefon kontaktowy: 22 122 02 21
Godziny pracy: Pn. - Nd. 09:00 - 19:00
NIP: 527-275-12-37
REGON: 363055557
KRS: 0000587232

MoneyMan, która od niedawna mianowana jest tytułem „Odpowiedzialny Pożyczkodawca” nadawanym przez Loan Magazine działa na polskim rynku od 2016 roku. Zanim jednak marka MoneyMan trafiła do Polski, zdążyła zdobyć zaufanie klientów w siedmiu europejskich krajach. Firma FinTech, właściciel MoneyMan, zdobył zaufanie klientów dzięki przejrzystym zasadom udzielania pożyczek oraz bogatej ofercie, którą łatwo dostosować do własnych potrzeb.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka w przypadku pożyczek START I SUPER START (można rozłożyć ją także na raty); Ratalna dla pożyczek MEGA, TURBO i SUPERTURBO.

Maksymalna kwota pożyczki: 1500 złotych za darmo i 2000 złotych pożyczki oprocentowanej dla nowych klientów z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 5-61 dni, zaś dla stałych klientów jest to 7000 złotych ze spłatą w maksymalnie 8 ratach.

Rejestry sprawdzane przez MoneyMan: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Dłużników, ERIF. Figurowanie w jednym z tych rejestrów nie powoduje jednak automatycznej odmowy udzielenia pożyczki.

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty wydany przez polskie władze.

Zabezpieczenie: MoneyMan nie wymaga żadnych dodatkowych gwarancji.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie, choć w przypadku problemów ze spłatą zalecane jest ugodowe załatwienie sprawy.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Przelew weryfikacyjny: Nie

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W MONEYMAN?

MoneyMan jest jedną z firm, która nie ma rygorystycznych zasad przyznawania pożyczek, w tym również tych dotyczących wieku. W tej firmie, jedynym wymogiem wieku jest ukończenie 18 lat. Potencjalny pożyczkobiorca nie może przy tym mieć ograniczonej zdolności do czynności prawnych (czyli m.in. do zawierania umów), musi mieć polskie obywatelstwo i mieszkać na terenie kraju.

Poza tym musi jeszcze mieć możliwość dokonania całego procesu pożyczkowego przez Internet. Do tego będą potrzebne: aktywny numer telefonu komórkowego, adres e-mail, konto bankowe i założony profil klienta na moneyman.pl

Pożyczki nie będą udzielane klientom, którzy jeszcze nie spłacili poprzedniej pożyczki w MoneyMan – można ją zaciągnąć dopiero po spłaceniu poprzedniej.

POŻYCZKA W MONEYMAN KROK PO KROKU

Choć MoneyMan ma w swojej ofercie pięć różnych typów pożyczek, zaciągnięcie każdej z nich wygląda tak samo – pożyczki START, SUPERT START, MEGA, TURBO I SUPERTURBO są tylko nazwami służącymi do określenia maksymalnej, dostępnej dla klienta kwoty. Cały proces pożyczkowy zawiera się w kilku krokach:

1. Ustalenie kwoty pożyczki. Na głównej stronie moneyman.pl, na kalkulatorze pożyczkowym, można ustawić pożądaną kwotę pożyczki i termin spłaty. Kalkulator pokaże maksymalnie dostępną kwotę, koszt pożyczki i rodzaj spłaty: czy jednorazową czy ratalną. Po tym wystarczy kliknąć przycisk „złóż wniosek o pożyczkę”.

2. Rejestracja. Ten krok dotyczy tylko nowych klientów, którzy muszą założyć profil w moneyman.pl. W formularzu rejestracyjnym należy podać numer telefonu oraz adres email.

3. Wniosek. Po odpowiedniej rejestracji, klient zostanie przekierowany do wniosku, w którym będzie musiał uzupełnić dane dotyczące zatrudnienia, adresu, informacji osobowych, a także kod weryfikacyjny, który do klienta zostanie wysłany SMS-em.

4. Weryfikacja danych bankowych. Klient potwierdza swoje dane bankowe przelewając 1 grosz na konto MoneyMan lub logując się swoim loginem i hasłem bankowym do bezpiecznej aplikacji Instantor, która pobierze numer konta i dane osobowe klienta. Trzeba pamiętać, by konto należało tylko do klienta i nie było firmowe.

5. Decyzja. Standardowo decyzje podejmowane są w ciągu kilkunastu minut w tym samym dniu roboczym lub dnia kolejnego, jeżeli wniosek złożony był w nocy lub podczas dnia świątecznego. Jeżeli decyzja MoneyMan będzie pozytywna, klient dostanie stosownego SMS-a i e-maila.

6. Wypłata pieniędzy. Choć pieniądze wypłacane są natychmiastowo, to dotrą one do klienta w różnym czasie. Jeśli ma on konto w takim samym banku, co MoneyMan – będzie to kilka minut. Jeśli zaś konto znajduje się w innym banku – będzie to najprawdopodobniej następny dzień roboczy.

7. Kolejna pożyczka. Wystarczy skorzystać ze swojego profilu na moneyman.pl. Serwis poinformuje klienta o maksymalnej kwocie, którą może pożyczyć.

KOSZTY POŻYCZKI W MONEYMAN

Oprócz darmowej pożyczki dla nowych klientów w wysokości 1500 złotych, MoneyMan nakłada na swoich klientów odsetki w wysokości 10% oraz prowizję, która może się różnić w zależności od kwoty pożyczki i okresu spłaty.

Dla pożyczki w wysokości 2000 złotych, spłaconej w ciągu 30 dni, koszty wyniosą 550 złotych. Spłata tej pożyczki w dwóch ratach będzie kosztowała dodatkowo 59 złotych.

Przy maksymalnej kwocie pożyczki i maksymalnym okresie spłaty (7000 przy 8 ratach) koszty będą wynosić 3021 złotych, zaś jedna rata zawrze się w granicach 1252 złotych).

SPŁATA POŻYCZKI

Spłaty pożyczki należy dokonać według harmonogramu dostarczonego razem z umową pożyczki, choć dla pewności dokładne daty znajdują się także w indywidualnym profilu klienta, razem z numerem konta, na który należy przelać pieniądze. Oczywiście, klient zawsze może skorzystać z możliwości wcześniejszej spłaty i domagać się zwrotu części prowizji za niewykorzystany okres kredytowania.

Warto spłacać raty w terminie, gdyż w przeciwnym wypadku MoneyMan ma prawo naliczyć 14% karnych odsetek za zwłokę oraz opłaty za monity. Jeżeli istnieją pewne okoliczności, które uniemożliwiają spłatę, lepiej sprawę załatwić polubownie i poinformować o tym fakcie dział windykacji MoneyMan mailowo na windykacja@moneyman.pl lub telefonicznie +48 32 420 27 64. Być może firma zgodzi się na indywidualne ułożenie harmonogramu spłat.

MoneyMan zgłasza notorycznych dłużników do rejestrów BIK i BIG, a jeśli nie może wyegzekwować spłaty, oddaje sprawę do firmy windykacyjnej lub sądu, który wydaje nakaz postępowania komorniczego.