Moneyman – opinie i recenzja

MoneyMan, który niedawno otrzymał tytuł „Odpowiedzialny Pożyczkodawca” przyznawany przez Loan Magazine, działa na polskim rynku od 2016 roku. Zanim jednak marka MoneyMan pojawiła się w Polsce, zdobyła zaufanie klientów w siedmiu europejskich krajach. Firma FinTech, właściciel MoneyMan, zyskała zaufanie klientów dzięki transparentnym zasadom udzielania pożyczek oraz bogatej ofercie, która może być łatwo dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Dokładna nazwa firmy: ID Finance Poland sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Hrubieszowska 6A, Warszawa
E-mail: kontakt@moneyman.pl
Strona WWW: www.moneyman.pl
Telefon kontaktowy: 22 122 02 21
Godziny pracy: Pn. – Nd. 09:00 – 19:00
NIP: 527-275-12-37
REGON: 363055557
KRS: 0000587232

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka dla pożyczek START i SUPER START (możliwość rozłożenia na raty); Pożyczka ratalna dla pożyczek MEGA, TURBO i SUPERTURBO.

Maksymalna kwota pożyczki: Darmowa pożyczka w wysokości 1500 złotych dla nowych klientów oraz pożyczka oprocentowana w wysokości 2000 złotych, dostępna dla nowych klientów, z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym od 5 do 61 dni. Dla stałych klientów maksymalna kwota pożyczki wynosi 7000 złotych, z możliwością spłaty w maksymalnie 8 ratach.

Rejestry sprawdzane przez MoneyMan: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Dłużników, ERIF. Obecność w jednym z tych rejestrów nie skutkuje automatycznym odmówieniem udzielenia pożyczki.

Wymagane dokumenty: Ważny dowód osobisty wydany przez polskie władze.

Zabezpieczenie: MoneyMan nie wymaga żadnych dodatkowych gwarancji.

Przedłużenie okresu spłaty: Niedostępne, choć w przypadku problemów ze spłatą zalecane jest wynegocjowanie ugody.

Odstąpienie od umowy: Tak, możliwe w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Weryfikacyjny przelew: Nie jest wymagany.

KTO MOŻE WNIEŚĆ POŻYCZKĘ W MONEYMAN?

MoneyMan jest jedną z firm, która nie ma rygorystycznych wymagań dotyczących przyznawania pożyczek, w tym również wieku. Jedynym wymogiem wiekowym jest ukończenie 18 lat. Potencjalny pożyczkobiorca nie może mieć ograniczonej zdolności do czynności prawnych (m.in. zawierania umów), musi posiadać polskie obywatelstwo oraz zamieszkiwać na terenie kraju.

Ponadto, klient musi mieć możliwość przeprowadzenia całego procesu pożyczkowego online. Do tego potrzebny jest aktywny numer telefonu komórkowego, adres e-mail, konto bankowe oraz założony profil klienta na stronie moneyman.pl.

Pożyczki nie są udzielane osobom, które nie spłaciły wcześniejszej pożyczki w MoneyMan – nowa pożyczka może zostać zaciągnięta dopiero po spłacie poprzedniej.

POŻYCZKA W MONEYMAN KROK PO KROKU

Mimo że MoneyMan oferuje pięć różnych typów pożyczek, proces składania wniosku jest taki sam dla każdej z nich. Pożyczki START, SUPER START, MEGA, TURBO i SUPERTURBO to jedynie nazwy, które określają maksymalną dostępną dla klienta kwotę. Cały proces pożyczkowy składa się z kilku kroków:

Określenie kwoty pożyczki. Na głównej stronie moneyman.pl, na kalkulatorze pożyczkowym, można ustawić pożądaną kwotę pożyczki i termin spłaty. Kalkulator pokaże maksymalnie dostępną kwotę, koszt pożyczki oraz rodzaj spłaty (jednorazowa lub ratalna). Następnie wystarczy kliknąć przycisk „złóż wniosek o pożyczkę”.

Rejestracja. Ten krok dotyczy jedynie nowych klientów, którzy muszą założyć profil na stronie moneyman.pl. W formularzu rejestracyjnym należy podać numer telefonu i adres e-mail.

Wniosek. Po poprawnej rejestracji, klient zostanie przekierowany do wniosku, w którym będzie musiał podać dane dotyczące zatrudnienia, adresu, informacji osobowych, a także otrzyma kod weryfikacyjny wysłany SMS-em.

Weryfikacja danych bankowych. Klient potwierdza swoje dane bankowe poprzez przelanie 1 grosza na konto MoneyMan lub logowanie się za pomocą danych logowania do bezpiecznej aplikacji Instantor, która pobierze numer konta i dane osobowe klienta. Ważne jest, aby konto należało wyłącznie do klienta i nie było kontem firmowym.

Decyzja. Decyzje są zazwyczaj podejmowane w ciągu kilkunastu minut w tym samym dniu roboczym lub następnego dnia roboczego, jeśli wniosek został złożony w nocy lub w dniu świątecznym. Jeśli decyzja MoneyMan będzie pozytywna, klient otrzyma odpowiednie powiadomienie SMS-em i e-mailem.

Wypłata środków. Mimo że środki są wypłacane natychmiastowo, czas dotarcia do klienta może się różnić. Jeśli klient ma konto w tym samym banku co MoneyMan, środki dotrą w ciągu kilku minut. Jeśli konto znajduje się w innym banku, prawdopodobnie środki dotrą następnego dnia roboczego.

Kolejna pożyczka. Wystarczy skorzystać z profilu klienta na stronie moneyman.pl. Serwis poinformuje klienta o maksymalnej dostępnej kwocie pożyczki.

KOSZTY POŻYCZKI W MONEYMAN

Oprócz darmowej pożyczki w wysokości 1500 złotych dla nowych klientów, MoneyMan pobiera odsetki w wysokości 10% oraz prowizję, która może się różnić w zależności od kwoty pożyczki i okresu spłaty.

Dla pożyczki w wysokości 2000 złotych, spłaconej w ciągu 30 dni, koszty wyniosą 550 złotych. Spłata tej pożyczki w dwóch ratach będzie dodatkowo kosztować 59 złotych.

Przy maksymalnej kwocie pożyczki i maksymalnym okresie spłaty (7000 złotych w 8 ratach), koszty będą wynosić 3021 złotych, a wysokość jednej raty wyniesie 1252 złote.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłatę pożyczki należy dokonać zgodnie z harmonogramem dostarczonym wraz z umową pożyczki. Dokładne daty spłaty można również znaleźć w indywidualnym profilu klienta, wraz z numerem konta, na które należy przelać środki. Oczywiście klient ma zawsze możliwość wcześniejszej spłaty i żądania zwrotu części prowizji za niewykorzystany okres kredytowania.

Warto spłacać raty terminowo, ponieważ w przypadku opóźnień MoneyMan ma prawo naliczyć 14% odsetek karowych za zwłokę oraz dodatkowe opłaty. Jeśli wystąpią jakieś okoliczności, które uniemożliwiają spłatę, lepiej rozwiązać sprawę polubownie i poinformować o tym dział windykacji MoneyMan drogą mailową na windykacja@moneyman.pl lub telefonicznie pod numerem +48 32 420 27 64. Firma być może zgodzi się na indywidualne ustalenie harmonogramu spłat.

MoneyMan zgłasza stałych dłużników do rejestrów BIK i BIG, a jeśli nie udaje się odzyskać należności, sprawę przekazuje się do firmy windykacyjnej lub sądu, który może wydać nakaz egzekucji komorniczej.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: