Monedo Now

Dokładna nazwa firmy: Kreditech Sp. z o o
Siedziba firmy: ul. Prosta 32, Warszawa
info@now.monedo.pl
Strona WWW: www.monedo.pl/now
Telefon kontaktowy: 12 881 12 09
Godziny pracy: pon. - pt.: 8:00 - 20:00
NIP: 5252534005
REGON: 146209184
KRS: 0000429058

Monedo Now to marka jednego z wielkich graczy globalnych na światowym rynku pożyczkowym. Marka ta, należąca do niemieckiej firmy Kreditech, dzięki zautomatyzowanym procesom weryfikacji klientów, może pochwalić się bardzo szybkim i efektywnym procesem pożyczkowym, Dzięki temu, z usług firmy skorzystało już 2,8 miliona klientów w krajach takich jak Meksyk, Rosja, Czechy i oczywiście Polska.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 10 000 złotych z okresem spłaty od 6 do 24 miesięcy.

Rejestry sprawdzane przez Monedo Now: BIK, BIG, KRD i ERIF

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Monedo Now nie wymaga gwarantów ani żadnych innych zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W MONEDO NOW?

Pożyczkobiorca, który chce zaciągnąć pożyczkę w Monedo Now musi być pełnoletnim obywatelem polskim, na stałe mieszkającym i pracującym w Polsce. Na podstawie dochodów klienta (zatrudnienie, działalność gospodarcza, renta/emerytura) zostanie określona jego zdolność kredytowa i możliwość spłaty zaciągniętych przez niego zobowiązań.

Dobrze, jeśli klient nie znajduje się w żadnym rejestrze informacji kredytowych i gospodarczych, choć figurowanie w tych rejestrach nie skreśla całkowicie jego szans na uzyskanie pożyczki. Monedo Now może oczywiście odmówić pożyczki, ale nie musi – może także zaproponować mniejszą kwotę. Pożyczka nie zostanie jednak przyznania w sytuacji, gdy klient posiada już jedną, nie spłaconą jeszcze pożyczkę w Monedo Now.

Poza tym, klient musi spełnić kilka wymogów technicznych, które umożliwią mu wzięcie pożyczki przez Internet: telefon komórkowy, dostęp do internetu i dostęp do bankowości elektronicznej, adres e-mail oraz konto bankowe w polskim banku.

POŻYCZKA W MONEDO NOW KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Kwotę pożyczki można ustawić suwakami na stronie monedo.pl/now. Ustawienie okresu spłaty jest dość nietypowe w porównaniu do innych firm pożyczkowych: w Monedo Now nie ustala się ilości rat, a miesięczną kwotę, która klient jest w stanie spłacać. Po wszystkim, wystarczy skorzystać z przycisku „uzyskaj ofertę”.

2. Rejestracja i wniosek. Przy składaniu wniosku o pierwszą pożyczkę w Monedo Now, jest on połączony z formularzem rejestracyjnym, który wygeneruje klientowi indywidualne konto w serwisie. We wniosku klient zostanie zapytany o dane dotyczące jego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania i zatrudnienia. Klient będzie musiał podać także swój numer PESEL oraz numer i serię dowodu osobistego.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. W Monedo Now można skorzystać z trzech różnych opcji dokonania weryfikacji danych. Można wykonać tradycyjny przelew weryfikacyjny na konto wskazane przez Monedo Now, skorzystać z platformy Sofort, lub też użyć aplikacji KontoConnect, która będzie wymagała zalogowania się swoim hasłem i loginem do bankowości elektronicznej. Najważniejszą rzeczą jest, aby nie używać do tego celu konta należącego do innej osoby, konta firmowego lub konta współdzielonego z inną osobą.

4. Decyzja i propozycja pożyczkowa. Zazwyczaj zajmuje to kilka minut w godzinach pracy biura. Wysłanie wniosku w nocy lub w dzień świąteczny opóźni tę decyzję – zostanie ona podjęta następnego dnia roboczego rano. Po tym czasie Monedo Now skontaktuje się z klientem i przedstawi mu swoją propozycję pożyczkową – kwota może być taka sama, o jaką wnioskował klient, ale może się też różnić. Zależy to od zdolności kredytowej klienta. Klient zaś musi jeszcze raz potwierdzić chęć zaciągnięcia pożyczki w zaproponowanej przez Monedo Now kwocie.

5. Wypłata. Pieniądze przelewane są dopiero po elektronicznej akceptacji propozycji pożyczkowej przez klienta. To, w jakim czasie pieniądze wpłyną na konto klienta zależy od tego, w jakim banku posiada on konto. Może to być kilka minut, w przypadku posiadania konta w tym samym banku co Monedo Now, ale w żadnym wypadku przelew nie powinien przyjść później niż po 24h.

6. Kolejna pożyczka. Kolejne pożyczki mogą zostać zaciągnięte poprzez indywidualny profil klienta w serwisie, przez SMS lub też poprzez aplikację dostępną dla urządzeń z systemem Android i iOS.

KOSZTY POŻYCZKI W MONEDO NOW

Monedo Now niestety nie oferuje swoim klientom darmowych pożyczek. W zamian za to, oprocentowanie jest niższe niż w większości innych firm pożyczkowych i wynosi 6,3% w skali roku. Do oprocentowania należy doliczyć także prowizję za udzielenie pożyczki, która zależy od ilości rat oraz bazowej kwoty pożyczki. Licząc powyższe koszty, RRSO zawrze się w granicach od 43 do 152%.

Przykładowe koszty dla pożyczki w kwocie 10 000 złotych do spłaty w 24 ratach wyniosą 4161 złotych przy jednej miesięcznej racie 590 złotych. Pożyczka mniejsza – 6000 złotych przy takim samym okresie spłaty, będzie kosztować 3504 złote z jedną ratą wynoszącą 350 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłaty pożyczki należy dokonywać zgodnie z harmonogramem spłaty dołączonym do umowy, na konto bankowe podane w umowie i w osobistym profilu klienta. Można to oczywiście zrobić w dowolnym momencie przed ostatecznym terminem spłaty i domagać się zwrotu części prowizji za niewykorzystany okres kredytowania.

Niestety, nie ma możliwości przedłużenia spłaty rat pożyczki w Monedo Now. Na każde opóźnienie, nawet jednodniowe, będą nakładane odsetki – najlepiej więc płacić terminowo.

Niemożliwość spłaty spowodowaną poważnymi okolicznościami zawsze należy próbować załatwić polubownie, mimo iż nie ma gwarancji, że Monedo Now zgodzi się ustalić terminarz spłaty rat indywidualnie. Notorycznego dłużnika mogą jednak spotkać przykre konsekwencje. Monedo Now, oprócz naliczenia odsetek i opłat za monity, może skierować sprawę do firmy windykacyjnej lub sądu – co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Klient zostanie także wpisany do rejestru BIK.