Miloan

Dokładna nazwa firmy: MILOAN POLSKA SP. Z O.O.
Siedziba firmy: ul. Domaniewska 39, Warszawa
kontakt@miloan.pl
Strona WWW: www.miloan.pl
Telefon kontaktowy: +48 533 100 533
Godziny pracy: 7:00 - 20:00
NIP: 5223060869
REGON: 364236137
KRS: 0000613477

Miloan jest jedną z popularniejszych firm pożyczkowych na polskim rynku chwilówek. Ta firma z siedzibą w Warszawie uznanie klientów zdobyła dzięki prostym i przejrzystym zasadom udzielania pożyczek, szybkością działania oraz bardzo profesjonalnym podejściem do klienta. Dzięki platformie komunikacyjnej otwartej non-stop, klient Miloan może szybko rozwiać swoje wątpliwości dotyczące pożyczki, a ją samą zaciągnąć w ciągu kilkunastu minut.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 1500 złotych przy pierwszej pożyczce za darmo; 2000 złotych przy drugiej pożyczce; 2500 przy trzeciej pożyczce oraz 3000 złotych przy pożyczce czwartej oraz 4000 złotych – przy piątej. Za każdym razem okres spłaty może wynosić od 1 do 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Miloan: BIK, BIG, KRD i ERIF

Potrzebne dokumenty: Dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Żadna pożyczka w Miloan nie wymaga zabezpieczenia.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak – na 7, 14 lub 30 dni.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W MILOAN?

Miloan udzieli pożyczki obywatelom polskim, którzy są mają nie mniej niż 22 lata, ale nie więcej niż 75. Potencjalni pożyczkobiorcy muszą być zameldowani w Polsce oraz pracować na jej terenie i osiągać dochody pozwalające spłacić zaciągnięte zobowiązania. Miloan udziela pożyczek wyłącznie na cele konsumenckie – nie można więc zaciągnąć pożyczki na firmę lub w imieniu firmy.

Miloan skrupulatnie sprawdza rejestry BIK, BIG, KRD i ERIF. Jeżeli w którymś z nich znajdzie wnioskodawcę, odmówi mu udzielenia pożyczki. Tak samo postąpi w momencie, w którym klient posiada już inną, ale jeszcze nie spłaconą pożyczkę w Miloan.

Dodatkowo, klient będzie potrzebował: konta bankowego, aktywnego numeru telefonu, adres e-mail i osobistego profilu w miloan.pl. Jest to nieodzowne, by móc przeprowadzić cały proces pożyczkowy internetowo.

POŻYCZKA W MILOAN KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Klient samodzielnie może ustawić kwotę pożyczki i okres spłaty korzystając z prostego kalkulatora pożyczkowego, który na dodatek wyliczy całkowite koszty pożyczki. Po ustawieniu odpowiadających klientowi kwot, wystarczy kliknąć przycisk „złóż wniosek”, który automatycznie przeniesie klienta na stronę z formularzem rejestracyjnym.

2. Rejestracja. Ten krok konieczny jest tylko wtedy, jeśli jest to pierwsza pożyczka i ma służyć założeniu konta w serwisie miloan.pl. Po rejestracji, klient otrzyma SMS-em kod, który będzie stanowił jednorazowe hasło do nowo utworzonego konta (potem oczywiście trzeba je zmienić).

3. Wniosek. Można go złożyć po zalogowaniu się do swojego konta, korzystając z zakładki „wniosek”. Oprócz podstawowych danych osobowych, wymagane będzie podanie także informacji dotyczących zatrudnienia lub innego źródła regularnych dochodów (np. działalności gospodarczej, emerytury lub renty).

4. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Weryfikacja odbywa się poprzez przelanie 1 grosza na rachunek bankowy Miloan. Pozwoli to sprawdzić, czy dane wpisane we wniosku zgadzają się z rzeczywistymi danymi klienta. Dlatego bardzo ważne jest, by korzystać tylko ze swojego konta, w którym jest się jedynym właścicielem (w innych przypadkach Miloan odrzuci weryfikację). Na szczęście, klient nie musi długo czekać na zaksięgowanie opłaty weryfikacyjnej – Miloan oferuje skorzystanie z systemu ekspresowych płatności Blue Cash.

5. Przyznanie pożyczki. Dzięki wszechobecnym już automatycznym systemom weryfikacji, Miloan przekaże swoją decyzję klientowi w ciągu maksymalnie kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku. Zrobi to za pomocą SMS lub e-mail.

6. Wypłata. Po wydaniu decyzji pozytywnej, Miloan od razu przesyła pieniądze, jednak nie do końca od firmy zależy, w jakim czasie znajdą się one na koncie klienta. Przelewy przychodzące księgowane są według harmonogramu sesji bankowych (które można sprawdzić na stronie swojego banku). Nie powinno to jednak być więcej niż 24 godziny.

7. Kolejna pożyczka. Klient może zaciągnąć kolejną bezpośrednio ze swojego profilu w Miloan w ciągu kilku minut, bez potrzeby wykonywania przelewu weryfikacyjnego kolejny raz. Może to jednak nastąpić dopiero po spłacie poprzedniej pożyczki.

KOSZTY POŻYCZKI W MILOAN

Pierwsza pożyczka w Miloan nie jest płatna, zaś każda kolejna obłożona jest odsetkami (10% w skali roku) oraz prowizją. O ile odsetki są stałe, o tyle prowizja będzie zależeć od tego, ile się pożycza i na jak długo. Klient może jednak zaznajomić się ze wszystkimi poniesionymi kosztami jeszcze przed złożeniem wniosku – całkowitą kwotę do spłaty pokaże mu kalkulator pożyczkowy.

Poniżej znajdują się przykładowe koszty pożyczki:

SPŁATA POŻYCZKI

Pożyczkę należy spłacić nie później niż w dniu wyznaczonym w umowie. Można to zrobić wcześniej, jeśli tylko posiada się odpowiednie środki – jest to bardzo korzystne, gdyż w takim wypadku Miloan nie naliczy klientowi części odsetek i prowizji.

Jeśli klient ma problemy ze spłatą w terminie, może zwrócić się do Miloan o przedłużenie okresu spłaty. Możliwe jest przesunięcie spłaty o 7 dni (45-160 złotych), 14 dni (54-200 złotych) oraz 30 dni (do 280 złotych). Stosowną opłatę należy jednak uiścić wcześniej.
Warto to zrobić, gdyż Miloan już od pierwszego dnia po terminie spłaty zacznie naliczać odsetki za zwłokę (14% w skali roku) i przypominać klientowi o długach za pomocą monitów. Jeżeli to nie przyniesie skutku, sprawa może trafić do firmy windykacyjnej lub sądu, a to pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Niespłacający klient zostanie również wpisany do odpowiednich rejestrów kredytowych.