Kuki

Dokładna nazwa firmy: Ducatos Sp. z o. o.
Siedziba firmy: ul. Postępu 18B, Warszawa
info@kuki.pl
Strona WWW: www.kuki.pl
Telefon kontaktowy: 22 349 94 10
Godziny pracy: Pon. - Pt. 08:00 - 22:00, Sb.-Ndz. 9:00-17:00
NIP: 7010645707
REGON: 366164896
KRS: 0000655385

Firma Ducatos, właściciel marki Kuki, jest jedną z lepiej opłacalnych dla klienta firm pożyczkowych na rynku. Wyróżnia ją nie tylko dostępność wysokich kwot pożyczek dla nowych i stałych klientów, prostota i intuicyjność poruszania się w dedykowanym serwisie internetowym, ale też ogromna szybkość działania. Klient Kuki może korzystać z dogodności tanich jak: niezawodne zaplecze techniczne, możliwość przedłużenia okresu spłaty oraz ekspresowe otrzymanie pieniędzy dzięki posiadanym przez Kuki wielu rachunkom bankowym w różnych bankach.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 3000 złotych przy pierwszej pożyczce za darmo oraz 8000 złotych przy każdej kolejnej pożyczce. W obu przypadkach okres spłaty może wynosić od 1 do 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Kuki: Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej

Potrzebne dokumenty: Dowód osobisty wydany przez polskie władze.

Zabezpieczenie: Nie ma potrzeby ustanawiania żadnego typu zabezpieczenia w Kuki.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak – na 7, 14 lub 30 dni. W przypadku pierwszej pożyczki dwukrotnie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W KUKI?

Kuki udziela swoich pożyczek obywatelom polskim, którzy są w wieku od 20 do 75 lat. Pożyczkobiorcy powinni posiadać stały adres zamieszkania w Polsce oraz dochody (pochodzące z zatrudnienia, działalności gospodarczej, renty lub emerytury), które umożliwią im spłatę zaciągniętego zobowiązania. Dodatkowo, należy być także konsumentem (czyli osobą fizyczną, nie występującą w imieniu firmy czy działalności gospodarczej) oraz posiadać zdolność do czynności prawnych, w tym do zawierania umów.

Zgodnie z zasadami Kuki, pożyczka nie będzie udzielana osobom, które figurują w bazach danych BIK i BIG, ani takim, które jeszcze nie spłaciły jeszcze poprzedniej pożyczki w Kuki.

Kilka dodatkowych wymogów dotyczy internetowego sposobu zaciągania pożyczki. Klientowi będą potrzebne: konto bankowe, aktywny numer telefonu i adres e-mail oraz założone konto klienta w serwisie kuki.pl

POŻYCZKA W KUKI KROK PO KROKU

Kuki może poszczycić się prostym i szybkim procesem pożyczkowym.

1. Ustalenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Klient może zrobić to za pomocą specjalnego kalkulatora dostępnego na stronie kuki.pl. Proste suwaki (dostępne zarówno w wersji dla pierwszej pożyczki, jak i kolejnej) pokażą także klientowi, jakie koszty związane z pożyczką będzie trzeba ponieść. Aby przejść dalej, należy kliknąć „weź pożyczkę” i poczekać na przekierowanie do formularza rejestracyjnego.

2. Rejestracja i wniosek. Klient musi wypełnić formularz rejestracyjny, niezbędny do założenia konta, tylko w wypadku, jeśli o pożyczkę ubiega się po raz pierwszy. W takim przypadku, formularz ten jest połączony z prostym wnioskiem, który będzie wymagał uzupełnienia podstawowych danych: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu i adresu e-mail, informacji o uzyskiwanych dochodach i miesięcznie ponoszonych wydatkach, a także numerów PESEL i dowodu osobistego.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Niezbędnym w procesie weryfikacji jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza na jeden z rachunków bankowych Kuki. W zakładce „kontakt” na stronie kuki.pl znajdują się nazwy wszystkich banków w których Kuki posiada rachunek – opłatę należy przelać na przelać na ten, w którym samemu posiada się konto. Przyspieszy to procedurę przyznawania pożyczki. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby nie wykorzystać do tego celu konta należącego do innej osoby lub też konta współdzielonego z kimś innym. Akceptowane będą tylko przelewy z konta OSOBISTEGO.

4. Przyznanie pożyczki. Decyzje w Kuki nie zajmują więcej niż kilkanaście minut, dzięki zautomatyzowanym systemom analizującym wniosek. Oczywiście, najlepiej jeśli wniosek zostanie złożony w godzinach pracy firmy. Jeśli nie, decyzja pożyczkowa zostanie wydana jak najszybciej się da, czyli następnego dnia roboczego rano. Klient zostanie poinformowany o przyznaniu pożyczki przez wiadomość SMS i e-mail.

5. Wypłata. Po wydaniu decyzji pozytywnej, Kuki od razu przesyła pieniądze na konto klienta. Dzięki szerokiemu wyborowi banków, w których Kuki posiada swoje rachunki bankowe, większość klientów może liczyć na środki w ciągu kilku minut. Z tej możliwości skorzystają klienci następujących banków: PKO BP, Pekao, mBank, BRE, MultiBank, BZ WBK, Kredyt Bank, ING Bank Śląski, Millenium, Alior, Bank BPH i Getin Bank. Klienci posiadający rachunki w innych bankach będą musieli poczekać na następną sesję bankową, najpóźniej do następnego dnia.

6. Kolejna pożyczka. Klient może zaciągnąć kolejną pożyczkę po spłacie poprzedniej, w szybki i łatwy sposób za pomocą swojego konta w kuki.pl

KOSZTY POŻYCZKI W KUKI

W Kuki, jako że pierwsza pożyczka jest darmowa, koszty pożyczki ponoszą jedynie klienci pożyczający po raz wtóry. Na całkowity koszt składa się prowizja za udzielenie pożyczki oraz odsetki od kapitału w wysokości 10% w skali roku.

Dla przykładu, klient zaciągający kolejną pożyczkę w wysokości 3000 złotych na 30 dni, musi oddać łącznie 3570złotych. W przypadku większych pożyczek na taki sam okres spłaty, będzie to odpowiednio: 4000 złotych –4760 złotych do oddania; 6000 złotych – 7140 złotych do oddania; 8000 złotych – 9519,90 złotych do oddania.

SPŁATA POŻYCZKI

Pożyczkę należy spłacić maksymalnie w dniu wyznaczonym w umowie lub też wcześniej, kiedy tylko klient gotowy jest takiej spłaty dokonać. W takim przypadku Kuki odliczy od całkowitego kosztu część prowizji oraz odsetek. Spłatę dokonuje się na jedno z kont bankowych Kuki – najlepiej wybrać takie, w którym samemu posiada się konto.
W przypadku problemów ze spłatą, klient może skorzystać z przedłużenia okresu spłaty o 7, 14 lub 30 dni. Nowy klient może liczyć nawet na dwukrotne przedłużenie, zaś klient powracający – tylko na jedno. Rzecz jasna, przedłużenie okresu spłaty będzie musiało być dodatkowo opłacone. W zależności od kwoty pożyczki będzie to 9,7% do 15,7%

W przypadku niespłaconej pożyczki, Kuki z pewnością naliczy odsetki za zwłokę (14% w skali roku), a także będzie upominać się o spłatę wysyłając monity. Bezskuteczne działania Kuki po pewnym czasie mogą znaleźć swoje rozwiązanie w sądzie lub w zewnętrznej firmie windykacyjnej. Niespłacający klient prawdopodobnie będzie miał też problemy z zaciągnięciem innych pożyczek, gdyż zostanie on wpisany do bazy BIK.