Kredyt ZEN

Dokładna nazwa firmy: Zen Media International OÜ
Siedziba firmy: Aleje Jerozolimskie 28, Warszawa
info@kredytzen.pl
Strona WWW: -
Telefon kontaktowy: (372) 6113900
Godziny pracy: -
NIP: -
REGON: -
KRS: -

Kredyt ZEN to kolejna marka estońska, która świetnie radzi sobie na polskim (i nie tylko) rynku pożyczkowym. Marka ta, własność firmy ZEN MEDIA OÜ, pożyczyła już 7,5 miliona złotych w 14 tysiącach pożyczek. Może to wynikać z faktu, iż większość wniosków w Kredyt ZEN rozpatrywana jest pozytywnie – według firmy jest to aż 90%. Pożyczki udzielane przez Kredyt ZEN są w naprawdę niskich kwotach, przez co więcej klientów może sobie na nie pozwolić.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 500 złotych w przypadku pierwszej pożyczki za darmo; 4000 złotych w przypadku każdej kolejnej pożyczki. W każdym przypadku okres spłaty wynosi 15 lub 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Kredyt ZEN: Biura Informacji Kredytowej

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie ma potrzeby ustanawiania żadnych zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W KREDYT ZEN?

Klienci pożyczający w Kredyt ZEN muszą mieścić się w przedziale wiekowym 20-65 lat, być obywatelami polskimi lub rezydentami i mieszkać na terenie Polski. Kredyt ZEN udziela wyłącznie pożyczek konsumenckich, dlatego klienci nie mogą wziąć pożyczki na firmę lub działalność gospodarczą.

Co prawda, Kredyt ZEN weryfikuje bazy Biur Informacji Kredytowej, jednak znalezienie się klienta w takiej bazie nie przekreśla jego szans na uzyskanie pożyczki. Musi on jednak wykazać, iż posiada zdolność kredytową i dochody pozwalające mu na spłatę zaciągniętej pożyczki. Niestety, w przypadku jeśli klient posiada już jedną, aktywną pożyczkę w Kredyt ZEN, kolejna pożyczka nie zostanie mu udzielona.

Klient musi być w stanie zaciągnąć pożyczkę przez Internet, powinien więc posiadać odpowiednie instrumenty. Są to: konto bankowe, aktywny numer telefonu i adres e-mail, a także osobisty profil na stronie kredytzen.pl.

POŻYCZKA W KREDYT ZEN KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty pożyczki. Pierwszy krok to szybkie i bardzo łatwe ustawienie kwoty pożyczki i okresu spłaty za pomocą suwaków kalkulatora pożyczkowego na stronie kredytzen.pl. Dzięki temu, klient jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki będzie świadomy wszystkich kosztów, które będzie musiał ponieść. Jeżeli wszystkie warunki mu odpowiadają, powinien on kliknąć przycisk „złóż wniosek”.

2. Rejestracja i wniosek. Pierwsza pożyczka wymaga wypełnienia formularza rejestracyjnego, który wygeneruje indywidualne konto klienta w kredytzen.pl. Na szczęście, rejestracja połączona jest z wnioskiem i nie zajmuje więcej niż kilka minut. W obydwu formularzach należy zawrzeć następujące dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane spisane z dowodu osobistego, informacje o zatrudnieniu, a także numer telefonu i adres e-mail.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Weryfikacja w Kredyt ZEN odbywa się dość niestandardowo i przebiega telefonicznie za pomocą rozmowy z pracownikiem firmy. Trzeba jednak mieć pewność, że wszystkie informacje, które poda klient i tak będą weryfikowane, szczególnie informacje dotyczące zatrudnienia oraz dane bankowe (czy konto bankowe należy do klienta i WYŁĄCZNIE do niego). Kredyt ZEN sprawdzi również, czy numer telefonu użyty do zaciągnięcia pożyczki jest zarejestrowany na nazwisko klienta.

4. Przyznanie pożyczki. Po weryfikacji wpisanych we wniosku danych, klient będzie musiał odczekać zazwyczaj około kilkunastu minut. O swojej decyzji, pozytywnej lub negatywnej, Kredyt ZEN poinformuje klienta SMS-em oraz e-mailem.

5. Wypłata. Pieniądze przelewane są na konto klienta w tempie ekspresowym, tuż po przyznaniu pożyczki. Ich zaksięgowanie na koncie klienta zależy jednak od harmonogramu sesji bankowych, ale w najgorszym wypadku nie zajmie to więcej niż 24 godziny.

6. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka występuje w procedurze uproszczonej, z pominięciem rejestracji oraz weryfikacji telefonicznej, co znacznie skróci czas oczekiwania na decyzję i wypłatę pieniędzy. Wystarczy skorzystać ze swojego konta w kredytzen.pl i zakładki „złóż wniosek”, oczywiście dopiero po spłacie poprzedniej pożyczki.

KOSZTY POŻYCZKI W KREDYT ZEN

Jako, że pierwsza pożyczka w Kredyt ZEN jest darmowa, klient musi ponieść dodatkowe koszty tylko w przypadku drugiej i kolejnych pożyczek. Na te koszty składają się odsetki od kwoty bazowej pożyczki (stałe 10% w skali roku) oraz prowizji zależnej od kwoty pożyczki i okresu spłaty. Całkowite koszty wahają się od kilkunastu do ponad 25 procent bazowej kwoty.

Przykładowe koszty pożyczki wyglądają następująco:

SPŁATA POŻYCZKI

Pożyczkę należy spłacić nie później niż w dniu wyznaczonym w umowie. Informacje dotyczące spłaty (termin, numer konta bankowego, tytuł przelewu) można znaleźć na swoim indywidualnym profilu klienta w kredytzen.pl. Dla pewności, Kredyt ZEN przypomni klientowi o zbliżającym się terminie spłaty.

Rzecz jasna, pożyczkę można spłacić wcześniej niż było to planowane i cieszyć się z niższych odsetek i kosztów prowizji za niewykorzystany okres pożyczkowania. Należy jednak uważać, bo Kredyt ZEN nie przewiduje przesunięcia spłaty nawet o jeden dzień. Każde opóźnienie będzie karane odsetkami (14% w skali roku).

Poza odsetkami, Kredyt ZEN ma prawo podjąć także inne działania, jeśli klient nie reaguje na ponaglenia – będzie to zazwyczaj wszczęcie postępowania sądowego (w konsekwencji także komorniczego) lub przekazanie długu firmie windykacyjnej. Klient musi się z liczyć także z tym, że zostanie wpisany do BIK, a to utrudni mu zaciągnięcie pożyczki w przyszłości.