Incredit

Dokładna nazwa firmy: Net Credit Sp. z o.o.
Siedziba firmy: Al. Jana Pawła II 27, Warszawa
info@incredit.pl
Strona WWW: -
Telefon kontaktowy: 22 101 04 00
Godziny pracy: -
NIP: 525-26-48-795
REGON: 363793657
KRS: 604092

InCredit jest marką należącą do innej, znanej firmy pożyczkowej NetCredit, powstałej na Łotwie. Oprócz Polski, firma ta działa na terenie sześciu innych krajów, takich jak Rosja czy Hiszpania.

Na polskim rynku pożyczkowym, InCredit wyróżnia się przede wszystkim wysoką kwotą pożyczki dostępnej dla nowych klientów, a także wieloma certyfikatami i przynależnością do instytucji finansowych, m.in. do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 7000 złotych przy pierwszej pożyczce z darmową pierwszą ratą oraz 10 000 złotych przy kolejnych pożyczkach. W obu przypadkach okres spłaty może wynosić od 3 do 12 miesięcy.

Rejestry sprawdzane przez InCredit: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: InCredit nie wymaga gwarantów ani żadnych innych zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W INCREDIT?

InCredit umożliwia wzięcie pożyczki obywatelom polskim w przedziale wiekowym od 21 do 70 lat, którzy posiadają polski dowód osobisty i numer PESEL. Potencjalny pożyczkobiorca musi także posiadać adres zameldowania w Polsce, tutaj otrzymywać regularne dochody, na podstawie których będzie ustalana zdolność kredytowa klienta, oraz mieć pełną zdolność do czynności prawnych (czyli w konsekwencji do zawierania umów).

InCredit niestety nie ma w swojej ofercie pożyczek dla dłużników, dlatego wszelkie zaległości w spłacaniu obecnych lub wcześniejszych pożyczek skutkować będą odmową przyznania pożyczki. Pożyczka nie zostanie udzielona również klientowi, która ma już jedną, aktywną pożyczkę w InCredit.

Klient musi być w stanie zaciągnąć pożyczkę przez Internet, a do tego będą mu potrzebne: telefon komórkowy, dostęp do internetu i dostęp do bankowości elektronicznej, adres e-mail oraz konto bankowe w polskim banku.

POŻYCZKA W INCREDIT KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Na stronie głównej incredit.pl, za pomocą kalkulatora pożyczek, można ustalić pożądaną przez klienta kwotę kredytu oraz liczbę rat. Jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, klient będzie świadomy wszystkich kosztów, które musi ponieść – pokaże mu to kalkulator pożyczkowy. Po ustaleniu preferowanych parametrów, klient musi jedynie kliknąć „złóż wniosek o…”.

2. Rejestracja. Jeżeli jest to pierwsza pożyczka klienta w InCredit, musi on założyć konto w serwisie. Na tym etapie klient ustanawia także hasło do swojego indywidualnego profilu w serwisie.

3. Wniosek. Po zalogowaniu się do swojego konta nowo ustanowionym hasłem, należy wypełnić wniosek o pożyczkę i wpisać w nim dane osobowe, adresowe, dotyczące zatrudnienia, a także numery PESEL i dowodu osobistego.

4. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. Niestety, w InCredit niezbędnym jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego. Na szczęście, aby skrócić czas oczekiwania na decyzję, InCredit przekierowuje klienta na stronę ekspresowych płatności Blue Media, dzięki czemu opłata weryfikacyjna zostanie błyskawicznie zaksięgowana na koncie InCredit. Taki przelew powinien być wykonany ze swojego indywidualnego konta, na które docelowo ma zostać przelana pożyczka.

5. Decyzja o przyznaniu pożyczki. Tuż po zakończeniu procesu weryfikacji, InCredit, za pomocą automatycznego systemu dokona oceny wniosku pożyczkowego. Zazwyczaj zajmuje to kilkanaście minut, o ile odbywa się to w godzinach pracy biura. Wysłanie wniosku poza tymi godzinami opóźni decyzję do następnego dnia roboczego. Po tym czasie, InCredit poinformuje swojego klienta poprzez SMS oraz e-mail.

6. Wypłata. Pieniądze przelewane są tuż po wydaniu decyzji, po czym znajdą się na koncie klienta w maksymalnie 24 godziny. Czas otrzymania przelewu zależy od sesji bankowych pomiędzy bankami.

7. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka może być zaciągnięta przez osobisty profil klienta, za pomocą opcji „złóż wniosek” przez telefon pod numerem +48 22 101 04 00 lub za pomocą SMS-a.

KOSZTY POŻYCZKI W INCREDIT

Dzięki promocji dla nowych klientów, InCredit gwarantuje nowemu pożyczkobiorcy pierwszą ratę pozbawioną dodatkowych opłat. W pozostałych przypadkach, każda miesięczna rata obciążona jest oprocentowaniem stałym wynoszącym 10% w skali roku oraz prowizją mogącą sięgnąć nawet 55% kwoty podstawowej pożyczki.

Lepszemu zobrazowaniu kosztów pożyczki niech posłużą następujące przykłady:

SPŁATA POŻYCZKI

Spłaty pożyczki w InCredit należy dokonać według dołączonego do umowy harmonogramu spłat. Informacje o spłacie znajdą się także w osobistym profilu klienta. Można oczywiście spłacić pożyczkę wcześniej, w dowolnym momencie przed ostatecznym terminem spłaty i domagać się zwrotu części prowizji za niewykorzystany okres kredytowania.

Niestety, InCredit nie przewiduje możliwości przedłużenia okresu spłaty, nawet jednokrotnie. Z tego powodu należy dokładnie sprawdzać daty spłaty poszczególnych rat, gdyż każde opóźnienie będzie karane odsetkami w wysokości 14% w skali roku.

Niemożliwość spłaty zawsze należy próbować rozwiązać polubownie, koniecznie informując o tym InCredit, gdyż uchylającego się dłużnika mogą spotkać przykre konsekwencje. InCredit, oprócz naliczenia odsetek i opłat za monity, może skierować sprawę do firmy windykacyjnej lub sądu – co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Ucierpi także reputacja pożyczkobiorcy, gdyż zostanie on wpisany do bazy BIK.