Hapi Pożyczki

Dokładna nazwa firmy: IPF Polska Sp. z o.o.
Siedziba firmy: Al. Jerozolimskie 136, Warszawa
bok@hapipozyczki.pl
Strona WWW: www.hapipozyczki.pl
Telefon kontaktowy: 22 395 85 85
Godziny pracy: Pon.-Pt.: 08:00 - 20:00, Sob.: od 9:00 do 17:00
NIP: 701-01-91-956
REGON: 141948913
KRS: 0000333174

Hapi pożyczki to siostrzana firma należąca do tej samej firmy, co bardziej rozpoznawalna marka Provident – czyli IPF Polska. Hapi Pożyczki nie zostaje jednak w tyle za Providentem, gdyż została ona szeroko doceniona między innymi w rankingach Comperia, Bankier i Loando. Podobnie jak Provident, Hapi Pożyczki swoje pole działania znajduje w pożyczkach ratalnych w wysokich kwotach.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 15 000 złotych przy okresie spłaty od 3 do 36 miesięcy. Hapi Pożyczki ma jednak ostatnie słowo, jeśli chodzi o wysokość pożyczki.

Rejestry sprawdzane przez Hapi Pożyczki: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty. W niektórych sytuacjach może być konieczne przedstawienie zaświadczenia o zarobkach.

Zabezpieczenie: Nie, żadne zabezpieczenia nie są konieczne.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, nawet czterokrotnie przy długim okresie kredytowania.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W HAPI POŻYCZKI?

Hapi Pożyczki jest jedną z firm, w których kryterium wieku znajduje się na najniższym możliwym poziomie 18 lat. Potencjalny pożyczkobiorca musi przy tym mieć pełną zdolność do czynności prawnych (czyli m.in. do zawierania umów), musi być zameldowany w Polsce i posiadać tutaj stałe, udokumentowane źródło dochodów.

Powodem odmówienia pożyczki może być znalezienie klienta w jednym z rejestrów: BIK, BIG, KRD lub ERIF. Nie zawsze jednak spowoduje to odmowę. Pożyczka jednak nie zostanie udzielona, jeśli klient ma już zaciągniętą pożyczkę w Hapi Pożyczki.

Klient musi być przygotowany na to, by przeprowadzić cały proces pożyczkowy przez Internet. Do tego będą potrzebne: aktywny numer telefonu komórkowego, adres e-mail, konto bankowe i założony profil klienta na hapipozyczki.pl

POŻYCZKA W HAPI POŻYCZKI KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Pożądaną kwotę pożyczki, klient może ustawić na kalkulatorze pożyczkowym dostępnym na głównej stronie hapipozyczki.pl, który pokaże także wysokość jednej miesięcznej raty oraz całkowity koszt pożyczki. Należy jednak pamiętać, że Hapi Pożyczki może obniżyć wnioskowaną kwotę, jeżeli uzna, że klient nie ma wystarczającej zdolności kredytowej. Po ustaleniu preferowanych parametrów, klient musi jedynie kliknąć przycisk „chcę pożyczkę”.

2. Rejestracja i wniosek. Ze strony głównej z kalkulatorem pożyczkowym, klient zostanie automatycznie przeniesiony do wniosku online (który jednocześnie jest częścią procedury założenia konta w serwisie). We wniosku należy podać informacje dotyczące danych osobowych, numerów PESEL i dowodu osobistego, zatrudnienia oraz miesięcznych dochodów i wydatków.

3. Decyzja o przyznaniu pożyczki i jej kwocie. Hapi Pożyczki zweryfikuje wniosek pod kątem danych i wiarygodności kredytowej, a także ustali na jaką kwotę klient może sobie pozwolić (kwota ta może być niższa niż wnioskowana!). Decyzja oraz kwota pożyczki zostanie przedstawiona klientowi jeszcze tego samego dnia roboczego, a w niektórych przypadkach Hapi Pożyczki może skontaktować się z klientem i poprosić o przedstawienie dodatkowych dokumentów.

4. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. Jeżeli klient zaakceptuje zaproponowany plan pożyczki, może on przystąpić do weryfikacji swoich danych osobistych i bankowych. Odbywa się to za pomocą tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego na konto, które wskaże Hapi Pożyczki. Niestety, nie ma możliwości skorzystania z ekspresowej aplikacji pobierającej dane klienta.

5. Wypłata. Pieniądze przelewane są tuż po zaksięgowaniu opłaty weryfikacyjnej na koncie Hapi Pożyczki. To, w jakim czasie pieniądze wpłyną na konto klienta zależy od tego, w jakim banku posiada on konto. Może to być kilka minut, jeśli jest to ten sam bank, w którym konto ma Hapi Pożyczki. W pozostałych przypadkach pieniądze zostaną zaksięgowane przy następnej sesji bankowej, nie później jednak niż po 24 godzinach.

6. Kolejna pożyczka. Kolejne pożyczki odbywają się błyskawicznie, za pomocą indywidualnego konta klienta na hapipozyczki.pl, bez potrzeby dokonywania weryfikacji po raz kolejny (o ile nie zmienił się numer konta bankowego).

KOSZT POŻYCZKI W HAPI POŻYCZKI

RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania) w Hapi Pożyczki mieści się w granicach od 19,46% do 23,39% – im niższa pożyczka i mniejsza liczba rat, tym mniejsze RRSO. W skład tego wchodzą zarówno odsetki kapitałowe w wysokości 10% w skali roku, jak i prowizja za udzielenie pożyczki.

Dla przykładu: klient, który pożyczka maksymalną kwotę 15 000 złotych do spłaty w 36 ratach, będzie musiał oddać dodatkowe 5400 złotych.

Dla pozostałych kwot koszty będą przedstawiały się następująco: 10 000 złotych do spłaty w 24 ratach – 2400 złotych, 5000 złotych w 12 ratach – 600 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłata pożyczki odbywa się według harmonogramu spłaty dołączonego do umowy i dostępnego do wglądu na osobistym koncie klienta w hapipozyczki.pl, na konto bankowe wskazane przez firmę. Pożyczkę można oczywiście oddać – w części lub w całości – w dowolnym momencie przed ostatecznym terminem spłaty i otrzymać zwrot części kosztów za niewykorzystany okres kredytowania.

W przypadku problemów ze spłatą, można wziąć tak zwane „wakacje od spłat”, czyli przesunięcie terminu spłaty jednej miesięcznej raty. Ta opcja dostępna jest jednak tylko dla klientów, którzy spłacają pożyczkę w co najmniej 7 ratach i spłacili już przynajmniej 3 raty. Im dłuższy jest okres kredytowania, tym więcej razy można skorzystać z „wakacji od spłaty” – dla co najmniej 7 rat będzie to jeden raz; dla 12-17 rat – dwa razy; dla 18- 23 rat – trzy razy; dla 24 i więcej rat – można odłożyć spłatę nawet 4 razy.

Skorzystanie z takich „wakacji” jest bardzo korzystne, gdyż niespłacający klient może ponieść przykre konsekwencje. Hapi Pożyczki, oprócz naliczenia odsetek i opłat za monity, może skierować sprawę do firmy windykacyjnej lub sądu – i z pewnością to zrobi – przez co klient będzie musiał ponieść dodatkowe koszty postępowania administracyjnego. Klient zostanie także wpisany do rejestrów dłużników, a w konsekwencji będzie miał problemy z zaciągnięciem jakiejkolwiek pożyczki.