Halopożyczka

Dokładna nazwa firmy: Primus Finance Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Rodziny Hiszpańskich 8, Warszawa
kontakt@halopozyczka.pl
Strona WWW: www.halopozyczka.pl
Telefon kontaktowy: 22 205 06 61
Godziny pracy: pon. - pt. 08:00 – 20:00, sob. 08:00 - 15:00
NIP: 5213717701
REGON: 363443466
KRS: 0000594858

Marka HaloPożyczka należy do polskiej firmy finansowej Primus Finance Sp. z o. o.. Firma ta specjalizuje się w udzielaniu tzw. chwilówek, czyli pożyczek w dość niskich kwotach z jednym terminem spłaty. Jakkolwiek, HaloPożyczka czerpie z popularności tego typu pożyczek i zdobywa coraz większą liczbę klientów, przez co może oferować im atrakcyjne promocje, a także bezpłatne pożyczki dla nowych klientów.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 2000 złotych przy pierwszej pożyczce za darmo; 2500 złotych przy drugiej pożyczce; 3000 złotych – przy trzeciej, 4000 złotych – przy czwartej; 5000 złotych – przy piątek. Przy każdej pożyczce okres spłaty może wynosić 7, 14, 21 lub 30 dni. Maksymalna kwota pożyczki zawsze zależy jednak od HaloPożyczka.

Rejestry sprawdzane przez HaloPożyczka: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: HaloPożyczka nie wymaga żadnego rodzaju zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, poprzez refinansowanie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W HALOPOŻYCZKA?

HaloPożyczka kieruje swoją ofertę pożyczkową w stronę obywateli polskich, którzy znajdują się przedziale wiekowym 18-75 lat. Ponadto, osoby chcące skorzystać z usług HaloPozyczka muszą być zameldowane w Polsce i tutaj pracować, bądź też otrzymywać inne, regularne źródło dochodów (np. emeryturę). Ważna jest także wysokość dochodów i miesięcznych wydatków klienta, gdyż to właśnie na tej podstawie HaloPożyczka wyliczy zdolność kredytową.

Niestety, jakiekolwiek zaległości w spłatach będą skutkowały odmową pożyczenia pieniędzy. HaloPożyczka skrupulatnie sprawdza wszystkie rejestry i na tej podstawie ma prawo nie udzielić pożyczki. Tak samo stanie się w przypadku, gdy klient jeszcze nie spłacił swojej poprzedniej pożyczki zaciągniętej w HaloPożyczka.

Potrzebnych jest jeszcze kilka rzeczy, które pozwolą klientowi wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu. Są to: konto bankowe, aktywny numer telefonu i adres e-mail, a także osobisty profil na stronie halopozyczka.pl

POŻYCZKA W HALOPOŻYCZKA KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty pożyczki. Klient ma możliwość skorzystać z internetowego kalkulatora pożyczkowego na stronie halopozyczka.pl. Dzięki temu kalkulatorowi nie tylko ustali wysokość pożyczki oraz termin spłaty, ale też dowie się, ile pieniędzy będzie musiał oddać. Jeżeli wszystkie ustawione parametry odpowiadają klientowi, musi on jedynie kliknąć przycisk „biorę pożyczkę”.

2. Rejestracja i wniosek. Zaciągając pożyczkę po raz pierwszy, klient musi przejść procedurę rejestracji, która prowadzi do założenia indywidualnego konta w serwisie. Dla ułatwienia, rejestracja i wniosek są ze sobą połączone. Do wypełnienia wniosku, klientowi będą potrzebne dane takie jak: imię i nazwisko, dane adresowe, adres e-mail i numer telefonu, informacje dotyczące zatrudnienia, dochodów i miesięcznych wydatków, a także dane spisane z dowodu osobistego – numer dokumentu i numer PESEL.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. HaloPożyczka umożliwia swoim klientom ekspresowe dokonanie weryfikacji za pomocą platformy Szybka Identyfikacja, która wymaga podania swojego loginu i hasła do bankowości elektronicznej. Dzięki temu, klient nie będzie musiał przelewać pieniędzy na konto HaloPożyczka i czekać na ich zaksięgowanie (choć może to zrobić i tradycyjnym sposobem wnieść opłatę w wysokości 1 złotego). Trzeba przestrzegać jedynie dwóch zasad – nie będą akceptowane przelewy z kont SKOK, a weryfikacji nie przejdą także konta, w których klient nie jest jedynym właścicielem.

4. Przyznanie pożyczki. Po złożeniu wniosku i dokonaniu weryfikacji swoich danych, HaloPożyczka ocenia wniosek i weryfikuje zdolność kredytową klienta. Zajmuje to zazwyczaj kilkanaście minut (w dzień roboczy), ale trzeba liczyć się z tym, że HaloPożyczka może zaproponować swojemu klientowi kwotę mniejszą niż ta, o którą wnioskował. W takim wypadku, z klientem skontaktuje się pracownik firmy i będzie on musiał uzyskać akceptację telefoniczną.

5. Wypłata. Pieniądze w HaloPożyczka przelewane są natychmiastowo po przyznaniu pożyczki. Dzięki usłudze Blue Cash, dostępnej w większości banków 24 godziny na dobę, klient będzie mógł cieszyć się przelewem już po kilku minutach. Jedynie klienci niszowych banków będą musieli poczekać maksymalnie do następnego dnia roboczego.

6. Kolejna pożyczka. Kolejną pożyczkę można wziąć po spłaceniu pierwszej, korzystając ze swojego indywidualnego konta w serwisie halopozyczka.pl i korzystając z zakładki „złóż wniosek”.

KOSZTY POŻYCZKI W HALOPOŻYCZKA

Koszty pożyczki ponoszą tylko klienci, którzy korzystają z usług HaloPożyczka po raz drugi i kolejny. W takim przypadku, na klienta zostaną nałożone koszty w postaci odsetek (10% w skali roku) oraz prowizji, której wysokość zależy od kwoty bazowej pożyczki oraz okresu spłaty. W żadnym wypadku, całkowity koszt nie przekroczy jednak 1/3 wysokości pożyczki, a w przypadku krótkiego okresy spłaty może być nawet mniejszy niż 1/5.

Dla przykładu, klient, który pożyczy 2500 złotych na 7 dni odda dodatkowo 419,09 złotych, zaś ten pożyczający 5000 złotych na miesiąc będzie musiał oddać 1413,90 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Wszystkie informacje potrzebne do spłaty znajdują się na profilu klienta, a HaloPożyczka przypomni mu o terminie spłaty kilka dni wcześniej. Pożyczkę spłacić można w każdym dogodnym terminie, byleby nie przekroczyć ostatecznego terminu spłaty zawartego w umowie. Jeżeli tylko posiada się odpowiednie środki, by oddać pieniądze wcześniej, warto to zrobić – wtedy koszty pożyczki obniżą się.

Jeśli jednak nie ma możliwości spłaty w terminie, dobrze jest skorzystać z opcji refinansowania, czyli zaciągnięcia kolejnej pożyczki w innej instytucji współpracującej z HaloPożyczka i pokryć nią swoje zobowiązania. Ta procedura zajmuje kilka minut – o refinansowanie można wnioskować za pomocą swojego profilu klienta i, oczywiście, wnieść za to stosowną opłatę na konto wskazane przez HaloPożyczka.

W przeciwnym wypadku, HaloPożyczka zacznie naliczać karne odsetki za zwłokę (14%). W przypadku braku reakcji na ponaglenia, HaloPożyczka ma prawo podjąć odpowiednie kroki prawne. Będą to: przekazanie długo do windykacji zewnętrznej firmie windykacyjnej lub skierowanie sprawy na tory sądowe. W tym drugim wypadku, klient będzie poddany postępowaniu komorniczemu i będzie musiał ponieść także koszty administracyjne (wysokie!). Poza tym, HaloPożyczka z pewnością dokona odpowiedniego wpisu do rejestru dłużników.