Fellow Finance

Dokładna nazwa firmy: FELLOW FINANCE Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Nowogrodzkiej 44 lok.3, 00-695
bok@fellowfinance.pl
Strona WWW: -
Telefon kontaktowy: 223975115
Godziny pracy: -
NIP: 7010508554
REGON: 362560885
KRS: 0000576864

Należąca między innymi do fińskiej firmy Taaleri Oyi, marka Fellow Finance to niezbyt często spotykany typ instytucji finansowej na polskim rynku pożyczkowym. Jej odmienność polega głównie na tym, że nie jest ona bezpośrednim pożyczkodawcą, a jedynie pośrednikiem pomiędzy pożyczkobiorcami a inwestorami, którzy chcieliby zarobić na tym pieniądze. Potocznie nazywa się to pożyczkami społecznościowymi.

Platforma online, z której korzysta Fellow Finance zapewnia korzyści zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Dzięki temu, oferowane pożyczki są elastyczne i mogą być przeznaczane na wiele celów, np. na spłatę innych zobowiązań finansowych.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 12 000 złotych z okresem spłaty od 4 do 24 miesięcy.

Rejestry sprawdzane przez Fellow Finance: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty oraz wyciąg z konta bankowego z historią z ostatnich 3 miesięcy (pobrany automatycznie za pomocą systemu Kontomatik)

Zabezpieczenie: Nie, nie trzeba ustanawiać żadnych zabezpieczeń ani gwarantów.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, o 14 lub 30 dni.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W FELLOW FINANCE?

Pomimo dość specyficznego systemu pożyczkowego, Fellow Finance stawia swoim klientom standardowe dla większości firm pożyczkowych warunki.

Klient Fellow Finance musi być obywatelem polskim, nie młodszym niż 20 lat i nie starszym niż 75 lat. Musi przy tym zamieszkiwać w Polsce i otrzymywać dochody na terenie kraju, a także potwierdzić swoją zdolność kredytową poprzez system Kontomatik. Fellow Finance wymaga także, by ich klient wziął pożyczkę w celach konsumenckich – inwestorzy korzystający z usług tej firmy nie udzielają pożyczek na działalność firmy.

Niestety, nie ma możliwości wzięcia pożyczki, jeżeli posiada się jakikolwiek zaległości w spłacie wcześniejszych kredytów, pożyczek lub innych opłat. Fellow Finance sprawdza rejestry gospodarcze i kredytowe i może odmówić pożyczki takiemu klientowi.

Poza tym, klient musi być w stanie wziąć pożyczkę online i w taki sam sposób musi potwierdzić swoją tożsamość. Do tego niezbędne są: konto w banku, aktywny numer telefonu, adres e-mail oraz konto w systemie fellowfinance.pl

POŻYCZKA W FELLOW FINANCE KROK PO KROKU

Proces pożyczkowy w Fellow Finance nie jest bardziej skomplikowany niż w innych firmach pożyczkowych i w najlepszym przypadku, w zależności od potrzeb klienta, może zająć nawet kilkanaście minut.

1. Ustalenie kwoty pożyczki. Klient może zacząć wnioskować o pożyczkę już na główniej stronie fellowfinance.pl, za pomocą suwaków na kalkulatorze pożyczkowym. Po ustaleniu pożądanej kwoty i okresu spłaty, klient musi jedynie kliknąć przycisk „weź pożyczkę”

2. Rejestracja i wniosek. Jeżeli jest to pierwsza pożyczka klienta w w Fellow Finance, musi on wypełnić krótki formularz rejestracyjny, który wygeneruje konto w serwisie. Następnie, klient zostanie przekierowany do elektronicznego wniosku, w którym będzie musiał podać dane pozwalające na identyfikację jego tożsamości oraz zdolności kredytowej.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Fellow Finance nie wymaga wykonania przelewu na konto w celu potwierdzenia tożsamości i danych bankowych klienta. Zamiast tego, należy skorzystać z systemu Kontomatik, do którego należy zalogować się loginem i hasłem do bankowości elektronicznej. Kontomatik sam pobierze dane osobowe właściciela rachunku i porówna je z danymi wpisanymi we wniosku. Pobierze także historię bankową z ostatnich trzech miesięcy, aby móc ustalić zdolność kredytową klienta. Z tego powodu bardzo ważne jest, by używać do tego celu wyłącznie swojego konta, gdyż odrzucane będą konta dzielone z kimś innym oraz konta firmowe.

4. Oferta pożyczkowa od inwestora. Po weryfikacji tożsamości, wniosek o pożyczkę pojawi się w sekcji dostępnej tylko dla inwestorów. Mogą oni przedstawiać klientowi swoje propozycje pożyczkowe i to od niego zależy, którą z nich wybierze i kiedy – wybór najlepszej oferty może zająć mu kilka minut, ale może także kilka dni.

5. Wypłata. Wypłata następuje natychmiast po zaakceptowaniu przez klienta oferty pożyczkowej. To, w jakim czasie pożyczka znajdzie się na koncie klienta zależy od godzin sesji bankowych w banku, w którym klient posiada rachunek. Nie powinno to jednak nastąpić później niż następnego dnia roboczego.

6. Kolejna pożyczka. Kolejna pożyczka jest do dyspozycji klienta tuż po spłacie poprzedniej. Wnioskowanie przebiega tak samo jak wcześniej, ale z pominięciem rejestracji i weryfikacji.

KOSZTY POŻYCZKI W FELLOW FINANCE

Na całkowite koszty pożyczki w Fellow Finance składa się kilka części składowych. Oprócz standardowych odsetek od kwoty bazowej (10% w skali roku), klient musi liczyć się także w opłatą wstępną za udzielenie pożyczki w wysokości 170-850 złotych, odliczanej na samym początku od pożyczonej kwoty. Dodatkowo, naliczona zostanie także prowizja oraz opłata za prowadzenie konta dokładane comiesięcznie do każdej raty.

Przykładowo, pożyczka w wysokości 10 000 złotych z dwuletnim okresem spłaty będzie kosztowała klienta dodatkowe 6974 złote

SPŁATA POŻYCZKI

Pożyczkę należy spłacać według harmonogramu spłaty, który zostanie dołączony do umowy oraz do wglądu klienta na jego koncie w serwisie fellowfinance.com. Możliwa jest zarówno spłata wcześniejsza zw zwrotem części opłat za niewykorzystany okres pożyczkowania, jak i późniejsza.
Fellow Finance oferuje odłożenie płatności raty o 14 lub 30 dni. Rzecz jasna, przedłużenie pociągnie za sobą dodatkowe koszty, które należy wnieść jeszcze przed prolongatą.

Klient, który nie przedłuży okresu spłaty i nie będzie także spłacał pożyczki w terminie, musi liczyć się z tym, że zostaną mu doliczone karne odsetki w wysokości 14% w skali roku. Przy braku reakcji na monity i ponaglenia, Fellow Finance zacznie dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Może także oddać sprawę do windykacji za pomocą innej firmy. Ponadto, zaciągnięcie kolejnej pożyczki przez klienta może być bardzo utrudnione, gdyż ucierpi jego wiarygodność kredytowa – Fellow Finance dokona odpowiedniego wpisu w rejestrze dłużników.