Efino

Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland spółka z o. o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
info@efino.pl
Strona WWW: www.efino.pl
Telefon kontaktowy: 22 388 64 44
Godziny pracy: Pn. - Pt. 08:00-22:00, Sob. - Nd 09:00-18:00
NIP: 525-254-89-58
REGON: 146563260
KRS: 0000453034

Działająca od niedawna na polskim rynku marka Efino to produkt Creamfinance Poland Sp. z o. o. Marka stawiająca na prostotę rozwiązań i przejrzystość zasad oferuje szybkie pożyczki w całości zaciągane Internetowo. Należy do dużej firmy pożyczkowej MDP Finance.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE W EFINO

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 6000 złotych przy pierwszej pożyczce z okresem kredytowania od 3 do18 miesięcy. Przy kolejnych pożyczkach, możliwe do pożyczenia jest 10 000 złotych spłacane w maksymalnie 24 miesięcznych ratach.

Rejestry sprawdzane przez Efino: Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Efino nie wymaga zabezpieczeń, ani gwarantów.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W EFINO?

Pożyczka w Efino udzielana jest osobom w wieku od 21 do 70 lat. Muszą one być przy tym obywatelami polskimi, na stałe zamieszkiwać w Polsce oraz uzyskiwać tutaj regularne dochody (zatrudnienie, prowadzenie działalności gospodarczej lub pobieranie emerytury/renty). Na tej podstawie Efino zweryfikuje zdolność kredytową klienta i możliwość spłaty przez niego zaciągniętych zobowiązań.

Potencjalny klient Efino musi mieć także wiarygodność kredytową, więc jeżeli figuruje w bazach BIK lub BIG, firma nie udzieli mu pożyczki. Nie dostanie jej także w przypadku, w którym ma jeszcze niespłaconą pożyczkę w Efino.

Ponadto istnieje kilka wymagań technicznych. Są to: konto bankowe, aktywny numer telefonu i adres e-mail, a także osobisty profil na stronie efino.pl.

POŻYCZKA W EFINO KROK PO KROKU

Zaciągnięcie pożyczki w Efino odbywa się całkowicie internetowo z zachowaniem minimum formalności na oficjalnej stronie efino.pl. Poszczególne etapy procesu:

1. Ustalenie kwoty pożyczki. Ustala się je na suwaku pożyczkowym dostępnym na głównej stronie efino.pl. Po ustawieniu pożądanej kwoty, liczby rat oraz terminu spłaty pierwszej raty, kalkulator pokaże klientowi wysokość raty, RRSO oraz całkowity koszt pożyczki. Po tym wystarczy kliknąć przycisk „weź pożyczkę”.

2. Rejestracja. Jeżeli jest to pierwsza pożyczka klienta w Efino, musi on założyć konto w serwisie.

3. Wniosek. Rejestracja podczas zaciągania pierwszej pożyczki połączona jest z wnioskiem online. We wniosku klient zostanie poproszony o dane dotyczące: imienia i nazwiska, aktualnego adresu i czasu zamieszkiwania pod nim, stanu cywilnego, zatrudnienia, telefonu do pracodawcy oraz sytuacji finansowej klienta (ile osób zamieszkuje w gospodarstwie domowym, ile wynoszą miesięczne koszty utrzymania, jakie są inne wydatki).

4. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Efino korzysta z aplikacji Instantor, służącej do błyskawicznego potwierdzenia tożsamości klienta i numeru jego konta. Klient zostanie do niej skierowany po wypełnieniu wniosku i wystarczy, by uzupełnił wymagane pola swoim loginem i hasłem do bankowości elektronicznej. Instantor sam pobierze wymagane dane, a klient nie będzie musiał wnosić już opłaty weryfikacyjnej. Należy tylko pamiętać o tym, by konto użyte do weryfikacji nie było z nikim współdzielone.

5. Przyznanie pożyczki. Po złożeniu wniosku i potwierdzeniu swoich danych przez Instantor, Efino oceni wniosek i zweryfikuje zdolność kredytową klienta. Dzięki zautomatyzowanemu systemowi, wnioski analizowane są zazwyczaj w ciągu 15 minut tego samego dnia roboczego. O przyznaniu pożyczki klient zostanie poinformowany za pomocą wiadomości e-mail lub SMS.

6. Wypłata. Po przyznaniu pożyczki, klient musi zaakceptować umowę. Jeśli to zrobi, Efino natychmiastowo przeleje pieniądze na jego konto. To, w jakim czasie pieniądze zostaną zaksięgowane zależy od tego, w jakim banku znajduje się konto klienta. Może to być 15 minut, jeśli jest to ten sam bank, w którym konto ma Efino. W pozostałych przypadkach pieniądze zostaną zaksięgowane przy następnej sesji bankowej, najpóźniej następnego dnia.

7. Kolejna pożyczka. Kolejną pożyczkę można wziąć po spłaceniu pierwszej. Nie trzeba już przechodzić rejestracji i weryfikacji. Wszystkie potrzebne dane są zapisane na indywidualnym profilu klienta na efino.pl. Wystarczy tylko ustalić kwotę i ilość rat i potwierdzić chęć wzięcia pożyczki.

KOSZTY POŻYCZKI

Efino dolicza do podstawowej kwoty pożyczki odsetki (10% w skali roku) i prowizję, która w przypadku najwyższej kwoty i najdłuższego okresu spłaty wyniesie 69% pożyczki.

Tak więc, przy pożyczce w wysokości 10 000 złotych na 24 miesiące, klient będzie musiał oddać łącznie 19 404 złote. Przy pierwszej pożyczce, 6000 złotych na maksymalny okres 18 miesięcy, będzie to 10 626 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłata pożyczki następuje według harmonogramu rat, dołączonego do umowy – znajdą się tam wszystkie, nieprzekraczalne daty. Wpłat należy dokonać na konto Efino, którego numer zapisany jest na profilu klienta.

Oczywiście, jeżeli klient chce, może spłacić ratę lub nawet całą pożyczkę wcześniej niż wskazuje na to harmonogram. W takim wypadku zarówno oprocentowanie jak i prowizja będą niższe.

Ze spłatą rat nie należy się spóźniać, gdyż niestety Efino nie przewiduje możliwości przedłużenia okresu spłaty, za wyjątkiem pewnych poważnych sytuacji. Jeżeli klient nie ma możliwości spłaty, powinien skontaktować się z Efino i spróbować polubownie załatwić sprawę.

W przeciwnym wypadku, Efino zacznie naliczać karne odsetki za nieterminową spłatę w wysokości 14%. Ociągający się dłużnik musi liczyć się z tym, że notorycznie niespłacana pożyczka będzie przekazana do windykacji z pomocą zewnętrznej firmy lub sądu i komornika, a wtedy do kredytu zostaną doliczone także wysokie koszty takiego postępowania.