Autokapitał

Dokładna nazwa firmy: PSF Loans Sp. z o.o.
Siedziba firmy: Aleje Jerozolimskie 200, Warszawa
biuro@psfl.pl
Strona WWW: www.autokapital.pl
Telefon kontaktowy: +48 22 777 49 90
Godziny pracy: Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
NIP: 5223074239
REGON: 365709589
KRS: 0000643924

Autokapitał to firma oferująca bardzo dogodne pożyczki dla klientów, którzy chcieliby pożyczyć wyższą niż w innych instytucjach pozabankowych kwotę, ale nie mają zdolności kredytowej. Właśnie w takich przypadkach Autokapitał oferuje im pożyczkę pod zastaw samochodu. Z oferty mogą skorzystać także osoby, które chcą zaciągnąć pożyczkę na zakup samochodu na rynku wtórnym. Dzięki współpracy z funduszem PSF LEASE FIZ AN, Autokapitał prężnie działa na terenie całego kraju i współpracuje z przeszło 200 rzeczoznawcami.

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: do 100 tysięcy złotych, o ile kwota ta nie przekracza 65% wartości samochodu. Spłata może być rozłożona na 12, 24, 36 lub 48 rat.

Rejestry sprawdzane przez Autokapitał: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty, skan dowodu rejestracyjnego pojazdu, karta pojazdu, kluczyki do samochodu.

Zabezpieczenie: Samochód.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W AUTOKAPITAŁ?

Autokapitał udziela pożyczek osobom w wieku od 20 do 70 lat. Pożyczkobiorcy muszą koniecznie być obywatelami Polski oraz na stałe mieszkać na terenie kraju. Mogą oni jednak zaciągnąć pożyczkę zarówno jako osoby fizyczne, jak i występując w imieniu firmy. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie konta w banku, telefonu komórkowego oraz adresu e-mail.

Oczywiście, podstawową wersją zabezpieczenia w Autokapitał jest samochód, i musi on spełniać pewne warunki. Może to być samochód osobowy (maksymalnie 12-letni) lub dostawczy (maksymalnie 8-letni), i nie może ważyć więcej niż 3,5 tony. Dodatkowo, samochód musi należeć tylko do jednego właściciela i nie może stanowić zabezpieczenia pożyczki w jakiejkolwiek innej instytucji – bankowej lub pozabankowej. Musi także, co oczywiste, posiadać ważną polisę OC.

Niestety, klient powinien liczyć się z tym, że jeżeli figuruje on w bazach danych rejestrów dłużników, to z dużym prawdopodobieństwem Autokapitał odmówi mu udzielenia pożyczki.

POŻYCZKA W AUTOKAPITAŁ KROK PO KROKU

1. Formularz zgłoszeniowy pojazdu. Pierwszym krokiem klienta jest wypełnienie krótkiego formularza z podstawowymi danymi samochodu: modelem, marką, datą produkcji i pierwszej rejestracji, a także przebiegiem. Formularz znajduje się na głównej stronie autokapital.pl

2. Wycena pojazdu. Autokapitał, na podstawie zawartych w pierwszym formularzu danych, wyceni wartość samochodu i zaproponuje klientowi maksymalną kwotę pożyczki (nie przekraczającą 65% wartości zastawianego samochodu).

3. Wniosek. Jeśli klientowi odpowiada zaproponowana przez Autokapitał kwota pożyczki, musi on wypełnić wniosek zawierający wszystkie pożądane dane klienta oraz samochodu oraz załączyć do wniosku skan dowodu rejestracyjnego pojazdu.

4. Podpisanie umowy. Podpisanie umowy w Autokapitał nie następuje internetowo, a osobiście poprzez przedstawiciela firmy, który pomoże także klientowi dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. Przedstawiciel firmy, oprócz dokonania oceny samochodu dostarczy także klientowi wszystkie dokumenty, które ten będzie potrzebował, by zgłosić zabezpieczenie w urzędzie komunikacji.

5. Wypłata. Podpisana umowa zostanie przekazana do siedziby firmy, zaś po 24 godzinach zostanie zlecona wypłata całej kwoty pożyczki. Pieniądze powinny znaleźć się na koncie klienta nie później niż następnego dnia roboczego.

KOSZTY POŻYCZKI W AUTOKAPITAŁ

Autokapitał nie nakłada na klienta żadnych kosztów związanych z wyceną wartości samochodu ani spotkaniem z przedstawicielem. Do kosztów pożyczki w tej firmie, można zaliczyć jednak standardowe odsetki kapitałowe oraz prowizję za udzielenie pożyczki. Ta doliczana będzie miesięcznie do każdej raty i, w zależności od kwoty pożyczki i okresu spłaty, będzie wynosić od 1,85% do 1,95% od kwoty bazowej. Zaawansowany licznik kosztów znajduje się na stronie autokapital.pl w zakładce „kalkulator”.

Klient pożyczający maksymalna kwotę pożyczki – 100 000 złotych – w ciągu 48 miesięcy, musi liczyć się z kosztami rzędu dodatkowych 116 540,40 złotych. Mniejsza kwota – 40 000 złotych – spłacana w ciągu 36 miesięcy pociągnie za sobą dodatkowe koszty w wysokości 48 816,16 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Do umowy podpisanej za pośrednictwem przedstawiciela Autokapitał dołączony jest harmonogram spłaty i wedle tej kolejności należy dokonywać wpłaty rat. Aczkolwiek, spłaty w całości lub w części można dokonać także wcześniej, co obniży koszty obsługi pożyczki. Nie wolno jednak przekraczać terminu spłaty każdej raty, gdyż Autokapitał nie przewiduje odłożenia spłaty, a za każdą zwłokę będą naliczane karne odsetki.

Oprócz nałożenia odsetek, Autokapitał może dochodzić spłaty na różne sposoby. Zacznie oczywiście od wysyłania płatnych monitów (od 50 do 100 złotych za każdy) do zalegającego ze spłatą klienta. Może także podjąć kroki prawne (sąd/komornik), ale ostateczną formą odzyskania zaległości będzie zajęcie samochodu klienta.