Czyszczenie BIK przez założenie konta bankowego – możliwe?

Powstało na Polskim rynku wiele firm które oferują tak zwane czyszczenie BIK, ogólnie chodzi o usunięcie negatywnych wpisów w bazach dłużników. Trzeba pamiętać że jeśli nie ma ku temu określonych podstaw nie da się ich usunąć, więc większość firm bazuje po prostu na niewiedzy klientów, aczkolwiek istnieją firmy które mogą pomóc w określonych przypadkach. Ale w tym wpisie o czymś innym co ostatnio znalazłem w internecie. Otóż trafiłem na stronę gdzie jest oferowane czyszczenie BIK, ale poczytajcie jak, po prostu czyste naciąganie na założenie konta, nic więcej.Mowa o stronie: dobry-bik.pl na której dowiadujemy się że można wyczyścić złe wpisy w BIK zupełnie za darmo. Jest też opis jak to zrobić w kilka minut, nie wychodząc z domu. A więc dowiadujemy się że aby to zrobić należy wykorzystać lukę w systemie Meritum Banku przy zakładaniu konta bankowego. Nie dajcie się nabrać, nie istnieje coś takiego ! Ponoć wystarczy tylko założyć w wymienionym banku rachunek rozliczeniowy i od razu zostanie wyczyszczona historia w BIK, jest podany także link do strony gdzie należy to zrobić.

Po kliknięciu na ten link zostaniemy przeniesieni na stronę systemu partnerskiego Bankier.pl gdzie można skorzystać z różnych produktów finansowych, oczywiście właściciel strony otrzymuje prowizję za skorzystanie z oferty, także wspomnianego konta w Meritum Banku. Tak więc cały ten opis o wyczyszczeniu BIK ma na celu tylko i wyłącznie pozyskanie klienta który to zrobi aby otrzymać za takie działanie prowizję, nie ma mowy aby przy okazji wyczyścić nasze negatywne wpisy w bazach !

Ja rozumiem że każdy chce zarobić i wykorzystuje w tym celu różne metody promocji, ale powyższy przypadek uważam po prostu za zwykłe oszustwo i bazowanie na niewiedzy ludzi. Swoją drogą moim zdaniem zarówno Meritum Bank jak i Bankier.pl powinien zareagować na takie działania i zablokować użytkownika w swoim programie partnerskim, ale jak widać im także nie przeszkadza takie działanie.

Chętnie usłyszę w komentarzach do artykułu co o tym myśli jakiś przedstawiciel powyższych instytucji o takim działaniu dlatego też napiszę do nich informację o tych działaniach, ciekawe czy się wypowiedzą, poczekamy, zobaczymy.